Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyotáknál a D-4D motor mit...

Toyotáknál a D-4D motor mit jelent?

Figyelt kérdés
régóta nem értem mi lehet. gondoltam arra is hogy összkerékmeghajtás, de ez hülyeség.
2010. júl. 8. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
DAD - APA
2010. júl. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
dízelmotor
2010. júl. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tomi59 válasza:
A Diesel motort jelölik így:)
2010. júl. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlen befecskendezésű, common-rail rendszerű négyhengeres dízelmotort.
2010. júl. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem azt,hogy JÓÓÓÓ!
2010. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"D-4D ist die Marketingbezeichnung von Toyota eines Turbodiesel-Direkteinspritzer System mit Common-Rail-Technologie."

Nagyjából: A Toyota által bejegyzett marketingnév, 4 hengeres turbódízel, közvetlen üzemanyagbefecskendezéssel, Common Rail technológiával.

Egyszerűen szólva a Toyota dízel motorja ;)

2010. júl. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Ugyan az mint a VW AG-nál a TDI az Opelnél a CDTI a vagy akár a ugyan csak a VW PDTDI ill. CR TDI common rail befecskendezésű motorjai. A név pedig azért más mindenhol, mert le van védve.
2010. júl. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. :D
2010. júl. 9. 13:51
 9/9 Cosma Pekka válasza:

D-4D jelentése: actually stands for direct Injection 4 Cylinder Common Rail Diesel Engine. Szerintem a DOHC

[link]

Ez is d-4d és nyolc hengeres motorja van, ettől függetlenül két sorban van, tehát 2*4. Egy sorban álló hengerek számát jelölheti a négy!

A Toyota D-4D közvetlen befecskendezéses 'common rail' motorjában egy nagy nyomású üzemanyagszivattyú és egy közös nyomócső (common rail) látja el a hengereket nagy nyomású gázolajjal. A nagy nyomáson végrehajtott befecskendezés jobban porlasztja az üzemanyagot, amely tökéletesebb égést, nagyobb teljesítményt és csekélyebb fogyasztást jelent. Sőt, a számítógép-vezérlésű rendszer a fő befecskendezés előtt egy kisebb mennyiségű előbefecskendezést is végez. Ez az előbefecskendezés mérsékli az öngyulladás robbanó erejét, s így nagyban hozzájárul a dízelmotorokra korábban jellemző zajok és vibrációk mérsékléséhez.

Ja meg DOHC a vezérlése, duplán felül vezérelt.

2014. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!