Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha motoromat a panelház...

Ha motoromat a panelház parkolójában hagyom nem fogják ellopni?

Figyelt kérdés
Egy motort mennyivel könnyebb ellopni mint egy autót?
2010. júl. 7. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Attol függ, hogy milyen helyen laksz.

Én is panelba lakok de a kis Sremet nem merem kint hagyni,

Mert ha a motort nem is de mindent ami könnyen levehető azt vinnék.

Ha segédmotorod van azt ne hagyd kinn, ha vmi féltonnás azt sztem kint hagyhatod ha jóba vagy a szomszédokkal:)

2010. júl. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Attól függ,milyen motorod van és hogy próbálják ellopni!Mert egy másik autóra/utánfutóra simán feltolják!De ha tolni próbálják akkor nehezebb jóval.Illetve az új nagymotorokban már van riasztó/immobiliser meg ilyenek,de nem ismerem annyira őket.Milyen motorod van?
2010. júl. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sokkal könnyebb ellopni.

Egy motort 2-3 ember simán megemeli és rárakja az utánfutóra.

Egy autót meg se lehet mozdítani mert a legkisebb is 1 tonna. Eltolni se lehet ha sebességben van és/vagy a kézifék be van húzva.

Napközben nem fogják elvinni ha le van zárva, de estére ne hagyd ott.

Ha panelban laksz akkor bérelj egy közeli garázst valakivel közösen és ott tárold a motort.

2010. júl. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!

Igazából e pillanatban még nincs motorom, de szeretnék, ezért érdekel. Azt hiszem egy Honda CBR1000RR-t vagy egy ahhoz nagyon hasonló motort akarok. És azért is tettem fel itt ezt a kérdést mert nem nagyon szoktam látni ilyen nyilvános parkolókban motorokat, tehát valószínüleg a motorosok akik nem kertes házban laknak garázst bérelnek, vagy mások hogy oldják ezt meg?

2010. júl. 7. 18:20
 5/12 anonim ***** válasza:

De, ellopják. Főleg ha a környéken sok a cigus. Ha lánccal lelakatolod, akkor szétszedik egy éjszaka alatt és darabokban viszik el.

Szerintem ne hagyd kint! Ha van rá lehetőség és a többi lakót nem zavarja, akár csak a lépcsőházba is beviheted. Még mindig jobb. Vagy ha lehet, a pincébe letolod.


(Nem lényeg, de az egyik előző válaszolóra reagálva nem 1 tonnás a legkisebb autó. Pl egy Suzuki 700kiló körül van csak. Engem meglepett.)

2010. júl. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

"Szerintem ne hagyd kint! Ha van rá lehetőség és a többi lakót nem zavarja, akár csak a lépcsőházba is beviheted. Még mindig jobb. Vagy ha lehet, a pincébe letolod.

"

Csak akkor a lépcsőházba...vagy a pincébe...ha nem ott megy a gázvezeték!Mert robbanómot(o)ros jármű!Nálunk pl bringatárolóban is tilos tűárolni,mert ott figyel a gázcső is!Csak egy 1-3wcnyi méretű,kívülről hátsó falról megközelíthető fémajtós helyiségben lehet pl nálunk 1974es panelgettóban tárolni!Mindig,makár éjjel is,teljes erőből be szokták vágni az intelligensek a fémajtót ;-)

Nálunk 4emeletesek között kertes részen ponyvával letakarva mindig figyel 1-2 erős lánccal lelalkatolt motor,ránézsére 200-300kg-osak...de odalát 4emeltnyi ember 2oldalról,valószinüleg azért ,vagy mert lámpaközelben van...

2010. júl. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hogy nézne ki egy 1000es Fireblade a lépcsőházban? :D ez nem robogó. van féktárcsazár, korbánybilincs, lánc, esetleg ha értesz hozzá akkor valami megszakítót is tehetsz rá elrejtve, amit ha pl lekapcsolsz, a motor kulcscsal se indul. még sok ilyen biztonsági cucc van :) és 180 kg-t nem olyan könnyű ráemelni egy autóra.
2010. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Dehogynem! Nálunk a 240kg-os öntöttvas kazánt 4 ember lazán levitte a lépcsőn a pincébe. Akkor egy motort földobni egy utánfutóra sem nagyobb munka.
2010. júl. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a további válaszokat is, igen tanulságos, hasznos a legtöbb, és várom további tapasztalataitokat!
2010. júl. 8. 10:07
 10/12 anonim válasza:
honda cbr 1000 rr vagy vmi hasonló?? a hasonlót felejsd el. a hondák a legmegbízhatóbbak és a cbr-en 2008-asoktól már abs készült rá. Ne is vegyél mást. Persze ugyanúgy eltudsz azon is szállni mint sas a zuhanó repülésben, de ennek sokkal kisebb az esélye a cbr-en. abs? ezt mondanm se kell hogy életeket ment, pláne 1 váratlan kis csapadéknál vagy 1 kis nyálkás út felületen. Tökéletes utcai motor.
2012. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!