Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fekete az új olaj?

Miért fekete az új olaj?

Figyelt kérdés

Egy hónapja cseréltem olajat és fekete.

Mi lehet a baja az autónak?

Hengerfej?Hengerfejtömítés?



2019. máj. 12. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen idős az autó? Hány km van benne? Előírásnak megfelelő olajat teszel bele? Dízel vagy benzines?
2019. máj. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Renault Mégane 1.

1999-es.Elf 6 olaj való bele,azt raktam bele.Stimmel az olaj típusszáma is.

1.4,95 LE,benzines.

2019. máj. 12. 12:04
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Ha ismernéd a motor és az olaj tulajdonságait, tudnád, hogy nagyon hamar befeketedik az olaj, mert használódik. Sőt, akkor jó ha fekete, mert akkor jól tartja a szennyeződést...
2019. máj. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem,hogy egy hónap után mitől feketedethetett le.
2019. máj. 12. 12:06
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
A dieselnél igaz hogy rögtön feketedik. A benzinesnél viszont nem kéne fekete legyen jódarabig.
2019. máj. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miután benzines nem kellene neki olyan hamar feketének lenni (10000km amikor nekem cserélve van és szép az olaj)... ha ilyen fekete trutymós az nem jó, vagyis nézőpont kérdése,mert akkor szépen leoldotta azt a sok trutyit ami benne van és ez jó,de az nem,hogy olyan belül.Amiért ez előfordulhat,az a nem igazán jó olaj,csere periódus elhanyagolása stb

Én javaslom,hogy újra olaj és szűrő csere, a teknőt is kitisztíttatnám

2019. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg amikor leeresztjük , még elég sok marad benne és ez össze keveredik a friss olajjal.
2019. máj. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!