Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tegnap cseréltem olajat,...

Tegnap cseréltem olajat, akkor ha megnéztem a nívót egész tiszta olaj volt rajta, ma meg már sötétbarna és fekete között van, normális?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy a régi szűrő már egy ideje nagyon sokat szűrni nem tudott,de akkor is normális,h ennyi szmötyi van a motorban?
2016. júl. 4. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Következő olajcserénél mosd ki a motor belsejét, mert tele van üledékkel, lerakódással, ami az olaj leeresztésével nem jön ki. Vannak direkt erre a célra folyadékok, bármelyik autósboltban lehet kapni.
2016. júl. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha dízel akkor normális, ha benzines akkor nem.
2016. júl. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha olyan diesel, amiben ritkán cserélték, igen.

De szért pár alapvető dolgot be kell tartani. Meleg motornál cserélünk olajat, közvetlen járatás után engedjük le, h lehet. Az üledékek feloldása és a könnyű lecsorgás miatt. Ha így is fekete az új olaj és zavar, motormosó olajjal töltsd fel, járasd meg, engedd le, oszt utána töltsd fel a megfelelő olajjal!

2016. júl. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csinálhatsz te bármit. Moshatod, darabokra szedheted, javasasszonnyal ráolvastathatsz, akkor is elszíneződik az olaj. UGYANIS AZ A NORMÁLIS ÁLLAPOT! Az olajnak a motorban nem csak a kenés a feladata. Hanem a motor hűtésében is segít, valamint a lerakódott kormot szennyeződést is eltávolítja, amit aztán az olajszűrő csapdába ejt. Hogy az olaj miért szineződik el? Azért mert a leoldott koromrészecskék lebegnek benne. Ez azért jó, mert így nem tud a kosz leülepedni a motor szűk járataiban, ami meghibásodáshoz vezetne.


Szóval, örülj neki! Az olaj teszi a dolgát! Te pedig annyiban segíts neki, hogy mindíg ellenőrizd hogy megfelelő mennyiségben leg,en a motorban.

2016. júl. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"akkor is elszíneződik az olaj. UGYANIS AZ A NORMÁLIS ÁLLAPOT! "


De nem másnapra! 5 ezer km után már természetes is lehet idősebb autóknál, de 1000 km-nél még tisztának illene lenni. A Swiftembe már 8 ezer van olajcsere óta, és még nem sötétbarna az olaj.

2016. júl. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Benzines autóban lassabban színeződik el az olaj, mivel kissebb a koromképződés. Természetesen számít a motor kora, futásteljesítménye is. Egy 15-20 éves motorban mindenképpen lesznek lerakódások, amik rögtön elszinezik az olajat. Gépésztechnikusnak tanultam. Mindíg azt tanították, hogy az olaj színéből nem lehet következtetni annak elhasználódottságára. Ergo: teljesen felesleges erre az olajárnyalat témára ráfeszülni.


Mégegyszer mondom: szedesd szét valakivel. Pucoljátok patyolattisztára. Néhány nap múlva úgyis elkezd feketedni az olaj. Ha mégsem, akko kifizetem neked a szerelő díját.

2016. júl. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elkezd feketedni, nem egyenlő a fekete lesz- el...

Dieselnél normális, h feketedik, de ha kitisztítod a motort rendesen, nem lesz másnapra fekete, ebben biztos lehetsz. Amennyiben persze nem kuka állapotú a motor...

2016. júl. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!