Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lekezelőek a márkaszervizekben...

Lekezelőek a márkaszervizekben ha nem egy új és vagy drága autóval megy az ember?

Figyelt kérdés

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy egy évtizedek óta a családunk barátjának tudható család autóit hordom szervizbe vagy furikázom őket a saját autóikkal ha úgy adódik (mert a család egyik tagjának sem erőssége a vezetés).

A legjobb autójuk egy 2017-es Audi S6, és múltkor én vittem a márkaszervizbe.

Amikor mentem érte egy tök átlagos fickó (mint én) épp érdeklődött a szerviz vezetőnél(?) egy C5-ös Audiról beszéltek.A vezető egy darabig hallgatta, közben mindig rám pillantott, én mondtam is hogy csak nyugodtan, bólogatott, majd konkrét válasz nélkül hagyva, mondta a fickónak hogy most bocsásson meg nem ér rá, mert jöttek egy autóért.

Nekem meg kedvesen,nyájasan jött, hogy jaj így a kocsi úgy a kocsi és csak velem foglalkozott.

Nyilván nem tudja, hogy nem az enyém, de tényleg furcsa volt a szituáció.

Mondhatom úgy is,hogy egyenesen sértő volt a viselkedése, legalábbis én biztos nem hagytam volna szó nélkül ha így faképnél hagynak.

Prémiumautó márkaszervizben nem jártam még sohasem, de konkrétan egy paraszt volt az emberünk a másik érdeklődővel.

Hallottam már hasonló tapasztalatokat, de ez tényleg így megy bizonyos helyeken?


2019. máj. 8. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A fizető ügyfél fontosabb mint beszélgetni, a lényeg hogy legközelebb is oda vigyék az autót. És mivel drága az autó, ezért azt vélelmezik hogy jól le lehet... nem megterhelő kifizetni a tulajnak a kiszámlázott összeget.

Lehet ezt normálisan is közölni és senki nincs megsértve, a másiknak meg kell érteni hogy ha munka van akkor azzal kell foglalkozni.

2019. máj. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Márkaszervíz... Ezek a legamatőrebb szerelők, alkatrészt tudnak csak cserélni, vagy még azt sem. Autót szerelni, hibát feltárni azt nem. Ha valami hiba van, cserélik a motort váltóval együtt, nem keresik meg a hiba forrását. Egyszerűen nem képesek, hogy egy régebbi autó, mint az A6 C5 összegyűlt problémáit megoldják. Egy ilyen régebbi autó komolyabb szervízt érdemel, mint a csillivilli, lehúzós márkaszervíz.
2019. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. És ha nem öltözol ki akkor se szolgálnak ki.
2019. máj. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Autószerelés, mint olyan már rég nincs, alkatrészcserélő "szakember", na az van.
2019. máj. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 14 éves autómat a mai napig márkaszervizbe hordom. Sok éve hozzájuk járok, teljesen elégedett vagyok a szolgáltatással. Részben ez is közre játszott abban, hogy tavaly ugyan ebből a márkából, ennél a kereskedésnél vettem egy új autót is. Nem prémium autó, csak 7-8 milliós árkategória. A kereskedésben nem két perc egy autót konfiguráltatni, átbeszélni a részleteket, elmenni tesztvezetni, stb. Volt nálam is, hogy közben elnézést kértek és pár percre magamra hagytak, mert más ügyfelekkel is kellett foglalkozni. Én ezt abszolút nem éreztem sértőnek. Nem várom el, hogy órákon keresztül a teljes személyzet körbeugráljon hatalmas nyelvcsapások közepedet és mindenki másnak kuss, várjanak a sorukra. Meg se fordult a fejemben, hogy amiatt meg kellene sértődnöm, hogy 10 perccel később töltjük ki a megrendelőt.
2019. máj. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felénk kering egy legenda, hogy a '90-es években egy illető (nem tavaly barnult, de hasonló módon meggazdagodott) rövidnadrág, papucs-ban sétált be a Merci szalonba egy nejlonzacskóval, rábökött a Mercire amit akarsz, aztán udvariasan kitessékelték, az ajtóban megmutatta a zacskóban kp-ban az autó árát, aztán elballagott a szomszéd Audi szalonba
2019. máj. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!