Öt forgalmi vizsga bukás után páv vizsga kell?
A wikipédián ezt írták, de a páv hivatalos oldalán ezt a kiírást így nem találtam.
Az érdekelne, hogy amikor forgalmi vizsgán megbukok sokszor (és néhányon már túl vagyok) akkor most tényleg lehet hogy ilyet kell majd csinálnom? :(
Tudom hogy kamionosoknak, buszvezetőknek stb. kell, de most csak a sima gépkocsival kapcsolatban kérdezném, hogy ha ez tényleg szükséges, akkor miből áll, mennyire nehéz, és mennyibe kerül? Esetleg tapasztalatk, aki ugyanilyen okból kifolyólag volt?
Így van. Neked PÁV IV-re kell majd menned, ami nem azonos azzal, amit a kamionosoknak vagy a buszosoknak kell csinálnia.
Megbukni kb. csak az tud rajta, aki valóban fizikailag alkalmatlan az autóvezetésre.
"Megbukni kb. csak az tud rajta, aki valóban fizikailag alkalmatlan az autóvezetésre"
A fizikai alkalmatlanságot többnyire már az orvosi alkalmassági vizsgálaton kiszűrik, azzal azért tisztában kell lenni, ha ilyen problémája van valakinek, és nem PÁV-ra küldik, hanem orvosi bizottság elé, és műszaki szakértőhöz (ha csak segédberendezést használva alkalmas a vezetésre)
Azt már egy rutinosabb oktató is ki tudja szűrni, ha a tanulója alkalmatlan a vezetésre, ami egyébként nagyon ritka eset, egy százalék alatti, de nem fizikai alkalmatlanság, hanem mentális, pszichés problémák az okok.
Pl stresszes helyzetben képtelen dönteni, nem képes koncentrálni, stb, stb.
A PÁV képességvizsgálatok sora, amire nehéz "edzeni", nem fizikai tesztek vannak. Monotonitás tűrés, koncentrálás, és a hasonló képességeken van a hangsúly a teszteken, az már csak részlet kérdés, hogy csak kézzel kell gombokat nyomogatni, vagy kormányos-pedálos szimulátorban ülve.
Forgalmi vizsgára jelentkezni akkor van értelme, ha van reális esélye, hogy az sikerül is, fölösleges úgy neki futni, hogy esélytelen, hátha szerencséd lesz.
Az nem gond, ha valaki megbukik azért mert csinált egy hibát, vagy nem volt szerencséje egy helyzetnél (pl lámpa váltás).
Meg lehet bukni egyszer... kétszer ... háromszor... onnantól már jönnek a nehezítések.
Negyedig vizsgán még csak a pszichés teher, mert, ha az nem sikerül, a következő vizsgán két vizsgabiztos ül hátul.
Öt bukás után PÁV...
Viszont kérdező, azt vedd figyelembe, hogy mindig az utolsó 2 évben szerzett sikertelen vizsgákat számítják a PÁVnál. Tehát ha az utolsó sikertelen vizsgád után vársz 2 évet, akkor nem kell PÁVra menned, akkor sem ha 4x vagy 5x megbuktál előtte.
Nekem egyik barátnőmnek 4 sikertelen vizsgája volt. Miután a pénze elfogyott szüneteltette a tanulást. Kb 2 év után kezdte újra és akkor is csak 2. alkalommal lett meg neki, de PÁVra sose kellett mennie, pedig összesen 6x vizsgázott.
A PAV alkalmassági vizsgálatnak semmi köze sincs a vezetéshez.
Az autót kell tudni kezelni és a KRESZ szabályokat betartani.
Aki 60 éves az hogyan tudná olyan gyorsan nyomogatni azokat a színes gombokat?
Több mint 30 év vezetéssel a háta mögött az már alkalmatlan mert nem 20 éves??
Aki ezt kitalálta azt évente vizsgáztatnám és meglátnám mennyire alkalmas a vezetésre 50 évesen túl.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!