Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autós "praktikák" hogy minél...

Autós "praktikák" hogy minél jobban kíméljem az autót?

Figyelt kérdés
Összefoglalná nekem valaki, hogy milyen gyakorlati tanácsokat érdemes betartani, ha maximalizálni szeretném a vezetési élményt és emellett kímélni is szeretném az autót. Szinte csak városi közlekedésre használom Budapesten. Egy használt Suzuki Altoról van szó egyébként.

2019. ápr. 10. 02:33
 1/10 Szecessziós Vájling ***** válasza:
A kézikönyv tanulmányozásán és a benne írt gyártói utasítások betartásán kívül nem nagyon kell több.
2019. ápr. 10. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Hidegindítás után egy darabig csak finoman, ajánlott kerülni a teljes terhelést, hirtelen gyorsításokat (ha lehet), míg el nem éri az üzemi hőmérsékletet (ha van vízhőfokmérő, akkor azt érdemes figyelni). A motorkopás legnagyobb része ilyenkor történik.


Nagy megterhelés a kinyomócsapágynak, ha sokáig benyomott kuplunggal várunk indulásra például egy piros lámpánál. Ha látjuk, hogy huzamosabb ideig lesz még piros, akár visszaszámlálóról akár arról, hogy most váltott pirosra, jobb üresbe kivenni és felengedni a kuplungot, úgy várni.


Ha csak lehet, érdemes motorfékkel (a gázpedál fokozatos felengedésével) lassítani, hogy minimalizáljuk a fékek kopását, amelyek ráadásul ha a túl gyakori városi használatban nagyon bemelegednek kevésbé is fognak jól. (Egyedül kétüteműek tulajai kerüljék, ha valaki olyan olvasná ezt, mert ott a benzinbe kevert olaj miatt, a gáz elvétellel megszűnik a motor kenése is, épp ezért legtöbbjük a biciklihez hasonlóan szabadonfutóval van szerelve.)


Meg persze fontos a rendszeres olajszint ellenőrzés, légszűrőtisztítás, guminyomás ellenőrzés (a rossz guminyomás fokozza a gumikopást, és a futómű kopását is gyorsítja, ráadásul az irányíthatóság is romlik és a fogyasztás is nő).


A városi használat mindenképpen fokozott terhelés egy autónak, de ezekkel annak a kiküszöbölhető rossz hatásait lehet bizonyos fokig mérsékelni.

2019. ápr. 10. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Suzuki Alto városban és vezetési élményt akarsz? lol

Szerintem ennél nagyjából annyi a "vezetési élmény", hogy nem esik rád az eső és nem kell sétálnod. Esetleg akkor el lehet szórakozni vele, ha nem kíméled és pl. 50-nel átmész a fekvőrendőrökön, kátyúkon, kézifékkel fordulsz meg vagy ilyesmi.


Viccet félretéve:

- Az időszakos cseréket (olaj, szűrő, vezérlés, stb.) végezd el mindig időben.

- Ne taposd hidegen, de nem is kell 10-20 percet "melegíteni".

- Ne pörgesd nagyon, de ne is kínozd alapjárathoz közeli fordulaton.

- Ne nyomd a kuplungot feleslegesen.

- Emelkedőn a fékkel tartsd meg az autót, ne a kuplunggal.

- Ne pihentesd a lábad a kuplungon menet közben. Ilyenkor egy kicsit csúszik a kuplung, így hamarabb elkopik.

2019. ápr. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%
Alto, város, vezetési élmény...
2019. ápr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi az a vezetési élmény? Swiftem van, csak azért kérdezem.. én nem nyomom ki a belét meg 1 percet járatom évszakttól függetlenül első indításnál, nem csúsztatom a kuplungot magyon, meg figyelek a víz meg az olajra , eredménye, hogy kötelezökön kívül múlt héten cseréltem generátort ,bontóból vettem, még itt is spóroltam.
2019. ápr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jobban jártál volna, ha elviszed felújíttatni azt a generátort.
2019. ápr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én mikor elkezdtem vezetni, észrevettem magamon, hogy nem vezetem finoman az autót, hanem rángat váltásnál, túl hirtelen fékezek, ilyesmi. Ezért rágyúrtam egy olyan dologra, hogy a lehető legfinomabban vezessek, amennyire lehet egy adott autót. Finoman váltani, féket finoman kezelni, motorféknél nem leugrani a kuplungról, a kormányt finoman kezelni, ilyenek. Olyan szintre jutottam, hogy többen is dicsértek már, hogy milyen rángatásmentesen tudok vezetni, és olyanokkal is szórakoztunk, hogy pl egy flakon vizet tettünk a műszerfalra, és úgy mentem végig a városon, hogy ne boruljon fel.

Mi az egész sztori lényege? Hogy műszakilag is ezzel jobban tudod kímélni az autót, mint gondolnád. Semmi fékrugdosás, gázpedálrugdosás, meg ilyenek, csak szép finoman. Minden alkatrész 2x többet tart így.

2019. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Aki annyira fikázza az Alto-t, hallott már arról hogy jól vezetni lassú autóval kell elkezdeni? Az nem művészet, hogy pl egy Type-R-nek nyomod mint az állat, olyat mindenki tud. A vezetési élmény abban rejlik, hogy élvezed hogy mehetsz vele. Koncentrálj az útra, próbáld érezni a pedálokat, a váltót, az utat, és ha nem arra gondolsz hogy már megint miért nem megy a kocsi, meg micsoda egy sz*r, hanem tetszik amit csinálsz, akkor helyben vagy. Komoly vezetési élményt nagyon kíméletes bánásmóddal nem fogsz elérni. Szerintem az autót használni kell rendesen, arra van.
2019. ápr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én sem értem, hogy mi baja az Altóval sok embernek. Nyilván kis autó meg minden, de szerintem nagyon jól meg lehet hajtani.
2019. ápr. 12. 10:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát hogyne...
2019. ápr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!