Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnék elkezdeni rallyzni?

Hogyan tudnék elkezdeni rallyzni?

Figyelt kérdés
Le írná valaki, hogy hogyan kell elkezdeni és mi kell hozzá. Voltam ilyen kisebb versenyeken szep helyezést értem el vezetni jól tudok 14 éves korom óta vezetek (persze forgalomtól elzárt területen ) most 21 éves vagyok a jogsim most csinálom az oktató is el volt kepedve azt mondta nagyon tehetséges vagyok. Motoroztam is rengeteget. Van egy autóm egy 95-ös corolla gyári állapotban. Mit kellene át alakítani, hogy indulni tudjak vele ?
2019. ápr. 8. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

A pályán vezetés teljesen más, minta közúton. Össze sem hasonlítható. Kb csak a pedál meg a kormány ugyanaz...


Ahhoz, hogy versenyezz, pár millió szükséges, amit erre szánsz, egy csapat, egy kocsi...

Ha versenyeztél, és eddig még senki nem karolt fel, akkor nem akarlak elkeseríteni, de lehet, nem ebbe kellene ölnöd a millióidat...

2019. ápr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D. Brasco ***** válasza:
8%
Már ha vannak neki millioi!Ha nimcs akkor eleve felejtsd is el az egeszet!
2019. ápr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szecessziós Vájling ***** válasza:
Nem kell hozzá sok millió, egy régi kupás Swiftet vagy Ladát 150-200.000 forint nagyságrendben már ki lehet bérelni egy rövidebb BAZ vagy Szabolcs megyei rallysprint versenyre (egy ilyen bércsapat általában több autót is visz, szóval a szervizköltségek megoszlanak), erre jön még rá versenyfelszerelés (szintén bérelhető), biztosítás, nevezési díj meg egy kevés üzemanyagköltség, de így is ki lehet jönni 200.000/verseny környékén. Igaz ez nagyon fapados, használt gumival menős, "szerezz magadnak navigátort" vagy navigátor nélkül versenyzős megoldás, de ennyibe már belefér az, hogy legyen a kocsiban bukókeret, ami alá azért nem érdemes adni.
2019. ápr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 veterán vas ***** válasza:

Nem akarom elvenni a kedved, de az oktató véleménye.... :/

Számtalan tehetséges vezető van, de még azok közül is csak nagyon kevesen lesznek jó rally-versenyzők.

Különben amíg jogosítványod nincs, addig max. nézni fogod a rallyt.

Átalakítani semmit sem "kell" az autón. Ha megelégszel az eredeti motorral/váltóval, futóművel, akkor érintetlenül hagyod.

Viszont kell az autót gépkönyveztetni, neked és a navigátornak licencet váltani, szabályismereti vizsgát tenni.

Részletes tájékoztatást találsz az MNASz honlapján.

2019. ápr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!