Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » S. O. S. repedt gumival...

S. O. S. repedt gumival elmerjünk indulni a kisgyerekemmel?

Figyelt kérdés
Nő vagyok és kicsit parás, párom mondta hétvégén hogy felkellett fújni a gumit mert nem volt elég kemény. Ma indulnék egy hosszabb útra a lányommal. Észrevettem hogy körben megvan repedve, elmentem a gumishoz, azt mondta használható, de én mégis tartok vele elindulni nem szeretnék deffektet balesetet.
2019. ápr. 5. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem mennék így, hosszabb útra főleg.
2019. ápr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Én is nő vagyok:

1. Gumit nem keménység alapján fújunk, hanem guminyomás alapján. Amit megmérünk.

2. Ha a gumis szerint használható, akkor használható.


Menni idős gumi? Mennyit futott?

2019. ápr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

ha bármilyen durrdefekt lesz és abból baleset, akkor a gumis szemrebbenés nélkül azt állítja, hogy nem is jár nála a panaszos..


Még a legolcsóbb vadonat új gumi is jobb egy hajszálrepedésesnél...ugyanis ha egyenes úton nincs is baj(talán), de egy kényszerből bevett éles kanyarban akár szét is nyílhat..vagy száz felett a pályán..


persze ez most részemről károgás, de sosem lehet tudni

2019. ápr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudni, mekkora a repedés. Lehet, hogy soha semmi nem lesz belőle, mert csak felületi hajszálrepedés.


Ezért is kérdeztem, mikori gumi, és mennyit futott.

2019. ápr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos6 fogalmam sincs több mint 2 éve vettem így, németből hozták be lábon, párom párszor ment vele Ausztriába és haza az 1000 km oda vissza vagy 5 ször kb
2019. ápr. 5. 09:48
 6/10 anonim ***** válasza:

Dot számot kellene megkeresni a gumin... mert amúgy még egy vadi új 10+-os gumival se jó dolog közlekedni.

Valóban nem csutkára fújunk fel egy gumit,hanem átlagba amikor a vezető oldalon kinyitod az ajtót kellene lennie egy matricának és ott rajta van többek között az is (van olyan kocsi ahol máshol a matrica,feltéve ha megvan).

De azokból amit leírtál valószínű illene már új gumit venni az autóra

2019. ápr. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Beviz Elek ***** válasza:
51%

Teljesen felesleges gyakorin érdeklődni.


Ha a korábbi gumis kérdéseket elolvasod:

Ha a gumis azt mondja hogy le kell cserélni, akkor felesleges mert csak pénzt akar rajtad keresni, érdeke hogy lecseréld. Ha a gumis azt mondja hogy még nem kell, akkor gyorsan cseréltesd le mert esélyes hogy emiatt fogsz balesetet szenvedni.

Érdekes, a gumis aki ezzel foglalkozik rosszat mond, de gyakorin megmondják a tutit pedig nem is látták a gumikat, sőt talán soha egy métert sem vezettek.


Én úgy gondolom hogy gumin, féken nem szabad spórolni, de azért nem kell felesleges kiadásokba verni magad.

Ha nagyon félsz így közlekedni és nem a világvége kiadni 100ezret, akkor vegyél egy erős középkategóriás gumiszettet és 5-6 nyár le lesz tudva, de szerintem az is elég ha megkérdezel 2-3 különböző gumist, ha mindegyik azt mondja hogy jó, akkor nem kell görcsölni rajta.


Ha úgy döntesz hogy gumit veszel, akkor előtte járd körbe a témát, ahhoz nagy kiadás hogy megvedd az elsőt ami passzol a kocsira.

2019. ápr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Hát, ez baromi veszélyes, bármikor szétdurranhat, akkor meg végzetes baleseted is lehet. Egyébként pótkerék nincs az autóba? Mert egyrészt kötelező, másrészt a hibásat kellene pótnak tenni.
2019. ápr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként pótkerék nincs az autóba? Mert egyrészt kötelező


Ennek a kijelentésednek azért nézzél jobban utána :D

2019. ápr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Nekem sincs pótkerekem.

Úristen, most mi lesz.

Ja, van defektjavítóm. Gyári tartozék. (9 éves Mitsu)

;-)

2019. ápr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!