Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi ideig tart egy olajcser...

Mennyi ideig tart egy olajcsere egy Golf 2-nél?

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ mennyire dolgozol gyorsan.
2010. júl. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
átlagosan?
2010. júl. 4. 15:50
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
negyed óra
2010. júl. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

10 ezer km vagy 1 év, úgy értendő, ha egy éven belül kevesebbet mész akkor is cserélni kell. Nem írtad benzines e vagy diesel motor, ha diesel akkor 8 ezernél csere (szintén 1 éven belül).

A mai újabb autóknál vannak hosszabb csereperiódusok, de hiába vásárolsz drágább olajat, ha a gyártó rövidebb csereperiódust ír elő be kell tartani.

A Golf 2 korában még a 15W-s olajok voltak jellemzőbbek szerintem, ennek ellenére egy 10W-s olaj használatát jobban javasolnám, mert a motor élettartamát meghosszabíthatja.

2010. júl. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
deisel:) csak nem értem hogy valaki 4 órán át hogy tud olajat cserélni azt mondta hogy kb 2-3 órán át csöpögtette ki belőle az olajat... én nem értem én is úgy tudtam hogy olyan fél óra ráadásul 2 ember csinálta:S
2010. júl. 4. 16:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy előtte fel kell melegíteni az olajat. Amúgy attól függ, hogy mennyi ideig hagyják csöpögni az olajat, mert az utolsó csepp lehet, hogy 2-3 óra múlva sem jön ki.
2010. júl. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hat ja...hideg motorbol eleg nehez kiengedni...:) amugy max fel ora alatt siman ki lehet...
2010. júl. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!