Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fekete metál autómat hogy...

Fekete metál autómat hogy tartsam tisztán?

Figyelt kérdés
Most vásároltam új autót, és fekete metál színű. Természetesen már az első este elkapott egy vihar, és nagyon csúnyán meglátszanak rajta a vízcseppek és a sár. Nincs valami anyag amivel ha lekezelem, elkerülhető lenne hogy állandóan mossam, leperegne róla esetleg a víz és a por?
2010. júl. 2. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Be kell kenni autóvisszal.

Teszkóban kapsz, max 2000 ft

2010. júl. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ha azt akaord hogy télleg leperegjen róla a pór meg a víz akkor ne "Teszkós"-at vegyél :)


Ha elmész egy autó szerelőhőz vagy egy benzinkuthoz és megkérded biztos ajánlanak majd valamit :D


De számits egy 5000-ft ra :D

2010. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elöttem szóló nagy butaságot mondd:P

Az első meg jót:D

Mert a teszkóóban lehet kapni autówax-ot, abból is a legjobbat a turtle wax-ot... ilyen teknős az emblémája.. éjn leárazva vettem 1100ft-ért tegnap néztem 1900 ft...

Elég arra, hogy 2x lewaxozd az autót...

Én a régi kocsinkat megcsináltam... elsőnek gyönyörű szép lett... kb márciusban csináltam meg és májusban kellett kb lemosni akkora kopott le róla a wax és látszott emg a kosz... csak a 2. kenést egy kicsit elb*sztam... felkentem rá az anyagot, csak besötétedett és már nem volt kedvem rendesen átdörzsölni... így úgymaradt... nem látszódott 1-2 napig, de utána meg mintha ilyen fehér krém lenne a kocsin... Le lehet szedni vizes ronggy és jósok dözsölés... csak még nincs erőm végigsikálni :D az ajtaját sikáltam v fél órát :D


Tehát ha rászánod magad, szerintem először csináld egy régebbi kocsin vagy valami ilyesmin... próbáld ki.

És ha elkezded szánj rá egys jó bő fél napot és sok sok energiát mert nehéz munka :D

De mondjuk megéri...

(ja és műanyaghoz, gumihoz nem szabad érnie, mert kiszívja a szinét és rideggé teszi!!!)

2010. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Így van: WAX!


Én is leértékeltem vettem waxot kb. 700 Ft volt.

Egyszer megtisztítottam alaposan az autót, megvártam míg megszárad, majd felvittem rá a wax-réteget. Várni kell kb. 10 percet míg megszárad majd SZÁRAZ ronggyal le kell törölni, de nem túl erősen.

Ahogy letöröltem ráöntöttem vizet, hogy megnézzem hogyan pergeti le és tényleg nagyon hatásos!!!


Csak ajánlani tudom. A dobozra az van írva, hogy 3 hónapig védelmet nyújt, de mivel én ebben nem hiszek, ezért valószínűleg max. havonta újra megcsinálom az egész folyamatot. Ennyit megér ;) Üdv.

2010. júl. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21%
Hagyd minél tovább garázsban.
2010. júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!