Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autó az Opel Astra H?

Milyen autó az Opel Astra H?

Figyelt kérdés
Olvastam róla véleményeket, de nagyon vegyes. Van a ki dicséri, van a ki nagyon szidja. Így nem tudok dönteni.
2010. júl. 2. 10:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
2010. júl. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

"Olvastam róla véleményeket, de nagyon vegyes. Van a ki dicséri, van a ki nagyon szidja."


Miből gondolod, hogy ezt nem néztem?

Inkább reális személyes véleményekre, típushibákra lennék kíváncsi.

2010. júl. 2. 12:08
 3/23 anonim ***** válasza:
59%

Nekünk egy 2008-as H astránk van.


Személyes véleményem, hogy nagyon megbízható, és keveset fogyaszt.Olcsó az alkatrész. Mi 2008/10 -ban vettük, azóta semmit nem kellett csinálni rajta.

2010. júl. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%
attól is függ milyen motor van benne, az 1.6os elég kevés hozzá, mert nehéz a váza.
2010. júl. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

És az 1.3-as dízel?

90 lóerő kb 1.2tonnára nekem elégnek tűnik.

2010. júl. 2. 16:07
 6/23 anonim ***** válasza:
53%

SOHA!SOHA!

Eszedbe se jusson megvenni!!!! Végigrugdos az úton! Ismerősömék vettek 1.4-est, ők meg vannak vele elégedve, sokkal inkább ajánlom, mint az 1.3-mast, pedig még az 1.4-is elég gyenge. De inkább vegyél KIA cee'd-et!

"Úgy vagyunk vele a legtöbben, hogy az autó van értünk, nem pedig fordítva. Nos, az Astra 1.3 CDTi-nek alá kell dolgozni alaposan a váltóval, amit nem szeretünk. Alapjárat és nagyjából 1800-as fordulat között egyáltalán semmi nem történik, ebben a tartományban a kocsi ugyanúgy gyorsít, ha a fék-, illetve a gázpedált nyomjuk, vagy ha csak imádkozunk benne, hogy Allah keze megtoljon bennünket. Onnan felfelé érezni, hogy a motor már a távlati tervei közé vette, hogy egyszer majd tesz is valamit, majd 2000-nél tényleg elkezdi. Ott viszont hirtelen annyira belejön a dologba, hogy szinte elhiteti az emberrel: tényleg erős. Aztán valahol 3500 fölött elfogy, lehet váltani, hát erre van a hat fokozat.


Aki tehát megszokásból autózik, küszködésnek találja majd az életet az 1.3 CDTi-vel. Amikor nem figyeltem, nekem is rövid vezetés után megfájdult benne a hátam, mert minden gyorsításnál előregörnyedtem az ülésben, gondolatban intenzíven besegítettem. Ha lett volna még egy hetem az autóval, még inkább egy hónapom, biztosan megszoktam volna, hogy irgalmatlan hosszú kuplungcsúsztatással lövök ki, a kezemet állandóan a váltón tartom, és villámkézzel pakolgatom a fokozatokat, folyton rotyogásban tartva a motort."

2010. júl. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

De az 1.4-es az benzines motor, nem? Paramétereit tekintve nem lehet (sokkal) erősebb az 1.3-as dízelnél. Sőt!


Egyébként ez előtt egy 64 lóerős 1 tonnás autóm volt. És nem volt vele semmi bajom. Ha az arányokat nézzük 90LE 1,2 tonnára még jobb is.


De ha ennyire nem jó, akkor marad az 1.6-os benzines, 16 szelepes, 105LE-s.

Bár gondolom ez többet is fogyaszt, több rá az adó, meg több a névre íratás költsége.

2010. júl. 2. 16:32
 8/23 anonim ***** válasza:
5%

Még mindig nem értem miért nem inkább KIA cee'd-et nézel! Ha 1.3 CDTI-t néztél, akkor aránylag újakat néztél, és amennyibe az újabbak kerülnek annyiból már egy KIA cee'd is kijön, aminek a leggyengébb motorja is 109le.

Az ismerősöm az 1.4-es benzines (ha nem lenne természetes) Astra Caravánjából átülve az én 1.4-es cee'd-embe csak csodálkozott, hogy mennyivel jobban húz az ő 1.4-esénél.

Nem egy csodamotor, de mégis hétköznapra bőven elég a 109 le.

2010. júl. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

És kiegészítés:

90 ló az 1.3 CDTI, és az Astra 1.4-es benzinese is, viszont amíg a diesel 1800-3500 között adja le ezt, az 1.4-es kábé 2000-6000 között.

2010. júl. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Most kerestem Kiat is.

Azért nem azt választom, mert egyrészt sokkal drágább, másrészt nagyon nem tetszik külsőre.

2010. júl. 2. 16:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!