Szerintetek is csak ráakarják húzni az autókra a környezet szennyezés dolgot?
A kérdés megér egy misét. Először talán elmesélek valamit, s mindenki döntse el, hogy mit von le belőle magának.
40 éve egy vidéki csajom volt. A szülei egy kis faluban laktak. Az apósjelölt meg akarta ünnepelni a megismerkedésünket, így este kiültünk az udvarra, lábunknál egy-egy láda sörrel. :-)) Nos, ha iszik az ember, akkor felfelé kell néznie. Szép nyáreste volt, egyetlen felhő nélkül, az égen milliárd csillaggal. Egyszer csak mellbevágott a felismerés, hogy milyen régen nem láttam én ezt a képet! Mert városon soha nem látszanak az egészen apró csillagok.
Mondom, ennek 40 éve! Már akkor szmog volt a városokban, noha természetesen korántsem akkora, mint manapság.
Valóban vannak szén erőművek, valóban vannak szarul szigetelt házak. Csakhogy míg a házat akkor is fűteni kell, ha nincs a parasztnak pénze műanyag kotonba bújtatni, az autóban nem feltétlenül kéne egyedül ücsörögni benzinpufogtatás közben. Mert manapság ez megy. Ötszemélyes autóink vannak, de jellemzően egyedül ülünk benne. Míg asszonypajtás egy másik ötszemélyes autóban üldögél.
Emellett persze azt is látni kell, hogy a házainkat is teljes egészében fűtjük. Nem csak ahol és amikor tartózkodunk, hanem egész nap, egész éjjel, és minden helyiséget.
Szóval szerintem az embernek kellene kicsit visszavenni az igényeiből.
Szerintem a környezetszennyezés dolgot mint gyűjtőszót felejtsük el egy darabig.
Vannak ennek alágazatai, mint természetkárosítás (mikor a paraszt kiviszi a használt gumiabroncsokat az erdei tisztásra), vízszennyezés (a motorolaj meg autósampon belefolyik a vízgyűjtőbe), zajszennyezés (kipufogódob nélkül versenyző hülyegyerekek), satöbbi.
A sok válfaj közül nagyjából mind megoldott kérdés már az autóiparral kapcsolatban, kivéve a légszennyezést. A légszennyezésben az a jó, hogy nagyon egyszerűen mérhető, számszerűsíthető és kideríthető mi okozza. S ezek alapján azt kell mondjam hogy nem, sajnos az autókra nem akar ráhúzni senki semmit, azok tényleg baromi légszennyezőek. A másik rossz, hogy ott szennyeznek, ahol használjuk őket - a városokban. Erre ma 2 megoldás ismert - kiveszik belőlük a belsőégésű motort és árammal hajtják őket, vagy pedig kizárják őket városon kívülre. Hogy melyik fog győzni (lehet, hogy a kettő valamilyen arányú kombinációja) az ma még nyílt kérdés, de hogy hosszú távon nem túl egészséges olyan helyen élni, ahol átmegy 8-10.000 autó az biztos.
"A légszennyezésben az a jó, hogy nagyon egyszerűen mérhető, számszerűsíthető és kideríthető mi okozza. S ezek alapján azt kell mondjam hogy nem, sajnos az autókra nem akar ráhúzni senki semmit, azok tényleg baromi légszennyezőek. A másik rossz, hogy ott szennyeznek, ahol használjuk őket - a városokban."
Igen, ez az amit mindenkinek tudni kell, igen, egyértelműen látható hogy a nyár kellős közepén mit művelnek AZ AUTÓK ÉS CSAK AZ AUTÓK a levegővel. Mivel ilyenkor más szennyezés szinte nincs, és a légszennyezés térképen nyomon követhető hogy ilyenkor a szennyezés szinte 100 %-ban az autók (kamionok teherautók MOTOROK stb) hatása.
Na ezt a kérdést is megtaláltad...
Szerinted nyáron nem ugyanaz a szénerőmű állítja elő az áramot, ami télen is?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!