Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kodlampa hasznalata este?...

Kodlampa hasznalata este? Szoktátok használni? Őszintén!

Figyelt kérdés

Én pl rendszeresen.

Sokkal jobban látom vele a katyukataz autóm orra előtt nem csak sötétség van(irritálja a szemem) es kb 30 méterre jobban világít a két lámpa összhangja.


Általában akiknek xenon vagy led a fenyszoro nem használják.



Persze kresz ellen szól, "büntetik".

De igazából hasznos.

Vagy szerintetek nem?


A kérdésem lényege az, hogy ki használja így(már ha felmeri vallani)

Miért?

Milyen tapasztalataid vannak a kodlam


2019. febr. 10. 19:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem használom,csak akkor amikor kell.

Engem nem zavar ha valaki használja és egyre nagyobb divat lett.

Teljesen őszinte leszek, egy alacsony sport és egy magas terep autónk van..soha egyikbe se égett ki a szemem más ködlámpájától,ellentétbe egyre több autó tompított fényszórójával ami hát nem is tudom,sokszor nem tudom eldönteni,hogy reflektorral jön van mi a bánattól ég ki a szemem. Azért meg plusz hálát adok,hogy mind2 autón fényre sötétednek a külső belső tükrök

2019. febr. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
46%

Mennyi idióta jár ide csak remélem hogy nincs vezetői engedélyük és csak kisgyerekek akik kiélik itt az autós fantáziáikat.

A ködlámpát csak akkor lehet használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják. Nem arra van egyébként, hogy te láss hanem arra, hogy téged lássanak. Ez igaz az első és a hátsó ködlámpára is. Távolsági fényszóróval tudod rendesen látni a kátyúkat de a szembejövőt ezzel elvakítod úgyhogy tilos használni, lakott területen csak fényjelzésre használhatod.

2019. febr. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem szoktam. Sőt, azon kevesek közė tartozom, akik a hátsót is lekapcsoljak, ha valaki utólėr, hogy ne vakítsa.
2019. febr. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Aki meredten az autója előtte pár métert bámulja és ezért világít mint egy karácsonyfa annak komoly vezetéstechnikai hiányosságai vannak és nem való az utakra.


Van ködlámpám menetfényem, bixenon-om meg minden sz/r, de a látási viszonyoknak megfelelően használom, be van állítva, jó minőségű izzó van benne, szóval látok vele

2019. febr. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az én gyári ködlámpám olyan vetítési képű és erejű, hogy csak erős köd esetén lehet vele jobban látni, így csak ködben van felkapcsolva illetve akkor, ha a hátsó ködlámpára is szükség van, mivel utóbbi önállóan nem kapcsolható.


De használtam már én is olyan kocsit, ahol a ködfényszóró normál körülmények közt is jól kiegészítette a tompítottat.

2019. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Biztos. hogy a ködlámpáról szól a kérdés?


Csak mert én eddig az elől lévő ködlámpának nem sok használt láttam. Te tiszta időben, se ködben nem látok vele különösebben jobban vagy rosszabbul mint sima tompítottal.

2019. febr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
suzukiban nincs szóval reflektort nyomok....de elárulom a rohadt LED MEG KÉK LÁMPÁKAT KELL BETILTANI MERT AZ VAKIT
2020. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!