Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kodlampa hasznalata este?...

Kodlampa hasznalata este? Szoktátok használni? Őszintén!

Figyelt kérdés

Én pl rendszeresen.

Sokkal jobban látom vele a katyukataz autóm orra előtt nem csak sötétség van(irritálja a szemem) es kb 30 méterre jobban világít a két lámpa összhangja.


Általában akiknek xenon vagy led a fenyszoro nem használják.



Persze kresz ellen szól, "büntetik".

De igazából hasznos.

Vagy szerintetek nem?


A kérdésem lényege az, hogy ki használja így(már ha felmeri vallani)

Miért?

Milyen tapasztalataid vannak a kodlam


2019. febr. 10. 19:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem szoktam.
2019. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Pont valamelyik nap futottam bele: [link]

Egyetértek a cikk írójával, én semmi változást nem látok ha bekapcsolom a ködlámpát, még 1-2 méteren belül se. Pedig világítanak rendesen. Ha nálad van neki hatása, és nem villognak az autósok hogy zavarná őket, akkor szerintem nyugodtan használd.

2019. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Beviz Elek ***** válasza:

Eleinte használtam, de sokan sírnak mert "vakít". Hát persze, mert az olyan magasra világít...

Mivel ciki felkapcsolni ezért nem használom, tettem bele home made menetfényt.

2019. febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nálam az autó előtt van jelentősége, de ott nagyon..

Nemrég állítattam be a lámpát műszaki előtt. Előre szepen világít. De az autó előtti 15 métert nem.


Azért nem villognak, mert lekapcsolom szembeforgalom esetén,mivel a beállított lampaim igen jól előre vetitenek nincs különbség fenyszoro mellett, maximum erdős részen.

2019. febr. 10. 20:22
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Az első ködlámpák kb a soha napján fognak vakítani mivel elég alacsonyan vannak, amugy nem sokatm hasznalni de láttam pár autóst akik bekapcsoljak estére
2019. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Dörmögő ***** válasza:
100%

Beviz Elek nevű felhasználó válasza:


Eleinte használtam, de sokan sírnak mert "vakít". Hát persze, mert az olyan magasra világít...



Beviz Elek nevű felhasználó válasza:


Eleinte használtam, de sokan sírnak mert "vakít". Hát persze, mert az olyan magasra világít...


Beviz Elek nevű felhasználó válasza:


Eleinte használtam, de sokan sírnak mert "vakít". Hát persze, mert az olyan magasra világít...



Vaksötétben (mint amilyenben te is élsz) minden fény vakít. Igenis zavaró. kerüljünk minden vakító dolgot a sötétben.



Nemrég állítattam be a lámpát műszaki előtt. Előre szepen világít. De az autó előtti 15 métert nem.


Persze ha te a ködlámpával világítasz akkor ki tudsz kerülni mindenféle szarságot az úton. Mert te ha 15 méterre látod a kátyút vagy valami szart akkor tudsz reagálni. Ezt meséld valami mese honlapon. Mert ilyen a valóságban nincs. Maximum a mesekönyvek hátlapján.

2019. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Dörmögő ***** válasza:
A ködlámpa sokkal szórtabb fényt ad. Ezt ne kelljen már külön elmagyarázni.
2019. febr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem használom, csak ködben. Ellenben sosem értettem ezt a nagy ködlámpa ellenes közhangulatot. Engem csöppet sem zavar, ha sötétben ködlámpával jön valaki szembe, nem erősebb, mint a tompított.
2019. febr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szinte soha nem szoktam. Nagy ködben, sötétben, szar úton esetleg, de hogy ez mind összejöjjön talán évente egyszer ha van.

Ha más használja nem nagyon szokott zavarni, de van aki rosszul állítja be, na az zavaró.


A hátsó ködlámpát gyakrabban használom, de azt is csak akkor ha nagy köd van és nem látom a mögöttem jövőt. Ez viszont sötétben rohadtul zavaró tud lenni. És a kedvencem, hogy a dugóban állva is folyatják ki vele a szememet, mert reggel a tévében hallották, hogy köd lesz.

2019. febr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, pont az ilyen buta tuskók miatt szoktam le róla mint a #6-os válaszoló.

A ködlámpa az autó elé világít nem pedig felfelé, nem vakít egyáltalán. Sajnos jönnek osztani az észt, ezért kerestem inkább a másik megoldást.


Persze magát is beoltja: "Vaksötétben (mint amilyenben te is élsz) minden fény vakít. Igenis zavaró. kerüljünk minden vakító dolgot a sötétben."

Őt zavarja a fénye, nem minket... :D

2019. febr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!