Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Típusazonos Motorcsere?...

Típusazonos Motorcsere? (kérdés lent)

Figyelt kérdés

Adott egy Toyota Corolla (AE92) '4A-FE' motorkóddal és '4A...xy' motorszámmal. Ezt kiszeretném cseréltetni egy 20 szelepes '4A-GE' motorra.

Ennek a Corollának a GTI változatát gyártották 16 szelepes '4A-GE' motorral is (20 szelepessel nem). Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek engednék-e a 20 szelepes változatot beépítettni vagy csak a 16 szelepest. Mind a két változatnak '4A-GE' a motorkódja.


Üi.: Magyarországon forgalomban van egy AE86-os corolla amiben egy 20 szelepes motor van (eredetileg csak 16-ossal volt kapható), nála a motorkód szimplán csak '4A', viszont a '4A' motortípuson belül van legalább 10db különböző motor.



2019. febr. 6. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt nem sokan vagyunk,akik tisztában vannak a paragrafusokkal.Az NKH-nál teljes körű felvilágosítást tudnak adni.

Én úgy tudom,hogy ha az adott típust gyártották azzal a motorral is,akkor ok.

De azért azt ajánlom,hogy járj utána,nehogy meglepetés legyen.

2019. febr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
totalcar: Motorcsere haszonnal című cikkre keress rá. Mivel a motorkód szerelve volt ebben a típusban, ezért elvileg "nagyobb" bonyodalom nélkül cserélhető. Elvileg... Menj be a típusdokumentációkkal a lakóhelyed szerinti megyei NKH-hoz és add elő a tervet. Én a szelepszámra nem hívnám fel a figyelmet külön. Inkább azt kell megnézni mi más még a motor körül és azok mennyire kompatibilisek. Cserélned kell majd váltót, önindítót, féltengelyeket, fékeket stb stb. valószínűleg
2019. febr. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ELég lenne a hengerfejet cserélni,hogy 20 szelepes legyen.

Bár elég nagy visszalépés injektorosról karbisra visszaugrani + macera.

2019. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

axialmeno Ez sajnos nem olyan egyszerű hogy a hengerfejet csak rápattintom :D

Amúgy milyen karburátorról beszélsz?

2019. febr. 7. 19:48
 5/7 anonim ***** válasza:

A 4A-GE típusú motor karburátoros.A 4A-FE injektoros.

Mellesleg a 16 szelepes 4A-GE blokkra rámegy a 20 szelepes hengerfej.Csak egy átlakító konzolra van szükség.


Itt a különbség.

[link]

2019. febr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A 4A-GE nem karburátoros viszont a 4A-F igen. Az autóban meg 4A-FE-t cserélnék 20 szelepes 4A-GE-re, a 16 szelepes itt nem játszik szerepet.
2019. febr. 8. 15:49
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem te kevered a fojtószelepet a karburátorral.

[link]

2019. febr. 8. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!