Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetés órákat mikor lehet...

Vezetés órákat mikor lehet venni? Hétvégén és délután 5-6 után is, vagy csak munkaidőben?

Figyelt kérdés
2019. jan. 16. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Az oktatók vállalkozásban dolgoznak, akkor van munkaidejük, amikor éppen dolgoznak.

A gyakorlatban ez általában úgy néz ki, hogy a tanuló képességeit, és a várható forgalmi viszonyokat is figyelembe veszik, és úgy próbálnak időpontokat keresni a gyakorlásokhoz.

Kezdő tanulóval pl nem a délutáni csúcsforgalomban fognak kezdeni, de a vizsga előtt állókkal már a vizsgák idején mennek, ami lehet akár csúcsforgalom is.

Nyáron pl a kérdéses délután 5-6 óra is lehet "normál" gyakorlás, de ilyenkor még éjszakai vezetésnek minősül, amit azért többnyire nem szoktak sokat gyakorolni, viszont sok oktató dolgozik hétvégén is.

Nincs értelme az általános kérdésnek, olyan oktatót kell keresni, akivel nem gond az időpontokat egyeztetni, egy iskolán belül is lehetnek olyan oktatók, akik nem ugyanazzal az időbeosztással dolgoznak.

2019. jan. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Először ugye iskolát kell keresni? Nem azonnal oktatót.
2019. jan. 16. 18:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Az észszerűbb megoldás az, amikor először a gyakorlati oktatót keresi meg a vezetést tanulni szándékozó, és vele egyeztet, s annak ismeretében iratkozik be az iskolába (értelem szerűen oda, ahol az illető oktat)

Ez sokszor nem egyszerű, főleg, ha nincs némileg ismert "letesztelt" oktató, akit az ismerősök ajánlanak, ezért is terjedt el az a módi, hogy beiratkoznak valamelyik autós iskolába, és a sikeres KRESZ vizsga után majd kapnak valakit, aki a gyakorlati oktató lesz. Így lényegében teljesen a szerencsére van bízva, lehet az illető egy jó oktató, de lehet nem az, sőt olyan is lehetséges, hogy egyébként jónak mondható az oktató, de teljesen más a habitusa, mint, amit a tanuló elvárna (pl egy szigorú oktató is lehet jó, a egyébként nem személyeskedő a szigor, viszont nem minden tanuló egyformán viseli el)


Az esetlegesen felmerülő speciális igényeket ajánlott még a tandíj befizetése előtt tisztázni, pl. tudnak-e úgy oktatni, hogy belátható időn belül jogosítványt szerezz, ha a vezetésre fordítható időben sok a korlát. amit senki nem fog garantálni az, hogy 30 óra gyakorlás után levizsgázol, az képesség függő, de arról lehet tárgyalni, hogy hétköznapokon mikor érsz rá, hétvégén hajlandó vagy-e vezetni, stb, stb. A vizsgákhoz viszont már neked kell idomulni, nincs vizsga sem késő délután, sem hétvégén, azok valóban hétköznap, munkaidőben mennek (kb 9 és 15 óra között)

2019. jan. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

simán dolgoznak ilyenkor is. Sőt igazából főleg ilyenkor dolgoznak. A tanulók többsége vagy tanul, vagy dolgozik "munkaidőben".

Az én volt oktatóm is nyomta mindig hétvégén.

2019. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
oktatót ajánlás alapján keress, és ahogy előttem is írták, vele egyeztess először. Csak utána iratkozz be tanfolyamra. Ő ebben is tud eligazítást adni.
2019. jan. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!