Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem bír húzni az autó?

Miért nem bír húzni az autó?

Figyelt kérdés

Passat 1,9TDI , 99-es évjárat

Ez idáig semmi bajom nem volt vele, de ha rátaposok, vagy próbálom huzatni akkor gyengén fulladozik, nem bír húzni, csökken a teljesítménye, mint ha 3 klíma lenne bekapcsolva.D

Mindig rendesen van szervizelve, OMV töltőállomáson van tankolva, a fogyasztása is kiválló, gyújtásnál szépen beröffen a motor, csak ez a teljesítménycsökkenés a gond, nem rángat semmi. Halottam valami turbóregulátorról, talán az lenne elromolva? Nem igazán értek annyira az autóhoz.-)


2010. jún. 29. 13:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Dízelnél milyen gyújtásról beszéltek? Nincs se gyertya, se szikra:D
2010. jún. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
turbó is összeszarhatta magát. PD TDI-k híresek arról, hogy ahogy elkezd tölteni a turbó, ugrik mint a barom. alatta is halott, onnantól meg 1000 fordulaton keresztül megy, aztán fölötte is meghal. ha ez a nyomatékhegy nincs meg, hiába pörgeted a motort, sehol nem megy igazán jól, akkor megrepedhetett a turbó is.
2010. jún. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

De ha a turbó megrepedhetett, akkor a teljesítmény csökkenésen kívül, milyen előjele lenne még? Füstölne?

Még nem füstöl, szépen megyen.D

2010. jún. 29. 19:40
 14/19 anonim ***** válasza:
az elsőnek üzenem: nyo-mo-rék! Ha sokat futott lehet hogy a turbo halt meg, vagy kisnyomású az adagolója. Ilyenkor érdemes kicserélni.
2010. jún. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
nem egészen tudom hogy van-e benne már valami komputer, ha igen akkor szerintem nézesd meg ott! A pöszómnak az volt a baja hogy néha nem reagált a gázra egyáltalán, nyomtam neki: semmi! Még majdnem belém jöttek egyszer. aztán mikor elvittem ahol megnézték a computerét kiderült hogy csak pár ezer forintos kábel miatt volt ez az egész.
2010. jún. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
a turboban van egy tömités sztem az mehetet szét mert nekem is ugyanez volt a baja kb 3-4000 ft sztem nézesd meg! az előjele annyi h a turbonál kicsit engedi az olajat, de nem minden esetben, de azért azt nézesd meg!
2010. jún. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

talán az első turbó-okoló vagyok


a haldokló, hibás turbó jele lehet masszív fekete kormozó füst, de nem feltétlenül jelentkezik a füstokádás turbóhiba esetén

2010. jún. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!-)

Nem füstöl szépen megyen.

A haver azt mondja, talán a turbó regulátor van meghalva, mert már régen nem bírja kihúzni a 150-et és hirtelen lefokozza a teljesítményt, szerintE ez, de muszáj lesz mennem a szervizbe.

A turbó regulátor javítása kb. 150000 rongy, attól függ hogy mi van benne elkopva csapágy stb.-)

2010. jún. 30. 10:56
 19/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Jól van na, én eddig csak fűnyírót szereltem.

2010. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!