Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok, mi a véleményet...

Mit gondoltok, mi a véleményetek ezekről a motorokról?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok durván 800.000-1.200.000 ezer Ft. között és kinéztem pár nekem tetsző autót.

Az első az Opel Vectra C amiből több motor is tetszik, leginkább az erő miatt a 3.0 CDTI motor illetve az 1.9 CDTI is (utóbbi mert van egy ilyen motoros itthon csak Astraba és nagyon jó, mondthatni hibátlan motor), és benzinesek közül pedig a 2.0 Turbo Benzines, ami pedig nyílván azért mert egy jó benzinessel sok gond nem lehet, és erőbe sincs hiány.

A Ford Mondeo MK3 ami még igen szemet szúrt, leginkább a 2.2 TDCI motorral, szintén az erő és jó fogyasztás miatt, a másik az STI220-as-ba lévő motor a maga közel 230 lóereje miatt, és ahhoz képest jó árához.

Japán kocsik se maradnak ki az első mondhatni "nagy álmom" a Lexus IS200 ami a legjobban tetszik, csak sajnos kicsit elavult és drága tudásához képest illetve sokat is eszik.

Honda Accord-ban is megfogott valami sokat nem tudok róluk, de kíváncsi vagyok nektek mi a véleményetek vele kapcsolatban.

Néztem Mazda 6-ot ami elsőre igazán tetszett aztán volt szerencsém eggyet kipróbálni és egy kicsit csalódás volt a 150 lóerős motorja, nem volt benne túl sok erő, nem éreztem az autót.

Kb. ezeket néztem ki, kíváncsi lennék ti melyiket vennétek, és hogy mi mást ajánlotok esetleg.

A Renault, Peugeot fajta járgányokért nem vagyok oda, egyszerűen számomra visszataszítóak (ezzel senkit nem megbántva), de semmiképp se írjatok ilyeneket.

Formavilágilag tetszenek a kombik, de egy ferdehátú vagy egy sedan ezekből az előbb felsoroltak közül jobban tetszik.

Remélem érthető voltam, és előre is köszönöm a segítséget, tanácsokat.



2018. dec. 18. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Látom, sok koncepció nincs, erős és nagy legyen, olcsón. Ennyiért amit kapsz dízelt, azokban 300.000 km körül van reálisan, ezekben már kinéznek a drága javítások. A Vectra nem különösebben jó, a nagy dízellel viszont nem ismerem. A FIAT dízel jó benne, főleg a 8V. A Mondeo 2.2 TDCi kerülendő, vagy nagyon átnézendő, itt a befecskendező rendszer gyártmánya sem mindegy, én nem venném A v6-os jó motor, de nem széthajtottat találni nehéz ennyiért. Ritka és ezért az alkatrészek is macerásabbak hozzá.

Accord 2.4 benzin, ez lenne szerintem a legjobb, remek autó. A Lexust felejtsd el, minden drága hozzá, ami van.

Mazda 6 ha nem rohad, akkor jó, abból is van erősebb kivitel, MPS is akár. Én Accord, vagy Mazda vonalat nyomnám. Jómagam amúgy teljesen olasz párti vagyok.

2018. dec. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mindeközben én magam is rájöttem hogy ennyi pénzért nem igen találni, ilyen típusú autót, de kicsit emelve az áron, van valami olyan autó amit ennyiért a "legjobb" (mindenkinek más a jobb), de összeségében a legmegbízhatóbb, nem feltétlen a felsoroltak közül?

Egyébként egyáltalán nem ódzkodom az olaszoktól sem, sőt ami azt illeti az Alfák nagy kedvenceim, leginkább a 159-es és persze a Giulia, de nem szeretnék ennyire eltérni a témától.

Egyébkont tudtommal a 159-ben ugyanaz az 1.9-es motor van mint mint a Vectrában vagy akár az Astrában, ez igaz, és ha igen ott is ugyanolyan jó mint Opeléknál?

2018. dec. 24. 00:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Olaszt csak olyan vegyen, aki szereti az olaszokat, mert azok foglalkozósabbak kicsit, mint a többi. Az 1.9-es dízel motor olasz, FIAT eredetű, így persze, hogy jó az olaszokban is. A 120 lóerős a jobb választás, kicsit megbízhatóbb, mint a 16 szelepes. Ha tetszik az olasz vonal, akkor érdemes a Fiat Bravokat is megnézned, Golf méret, van benne az említett dízel motor és a turbós benzines 1.4-es is nagyon jó. Ott a váltóval van egy kis bibi, merthogy az GM eredetű...
2018. dec. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!