Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyári gumival ilyenkor?

Nyári gumival ilyenkor?

Figyelt kérdés
Még nem raktam fel a télit, nem nagyon mentem az autóval mostanság, de ma este vezetnem kéne egy pár km-t. Nagyon lassan 50-60km/h-val fogok menni. Veszélyes üzem? Kint 6 fok van.
2018. nov. 24. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmit nem fogsz észrevenni. Nincs hó, se jég, nyugodtan mehetsz ilyenkor normál tempóval.
2018. nov. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Aránylag száraz idő van, lényegében közel októberi őszi idő van.

4-7 fokok vannak városban, ilyenkor még nincs számottevő különbség.

Majd ha közel nulla lesz, és hó meg folyamatos esőzés akkor az elvezető képessége miatt a téli jobb lesz, egyelőre még a nyári is használható.

2018. nov. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hamarosan egy zsír új kocsit kell hazahoznom majd 100km-ről nyári gumival. Arra a napra hószállingózást ígérnek.

Nah, én jobban fosok.

2018. nov. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oh, akkor megnyugodtam. Igazából a fater ijesztget, hogy ő nem menne sehova. Az is igaz, hogy csak 2 éve van jogsim, bár pont abban hosszú havas-jeges időben 2017 januárjában kellett sokkal többet vezetnem. Köszi a válaszokat.
2018. nov. 24. 21:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Mehetsz normálisan, nem kell feltartanod a többi közoekedőt. Ilyenkor még boldogan használható a nyári gumi. A gond 2-3 °C környékén kezdődik, amikor már néhol talajmenti fagyok előfordulnak.
2018. nov. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Balaton déli part. :D
2018. nov. 24. 21:58
 7/10 anonim ***** válasza:
elsőkerekes autóval simaliba.
2018. nov. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A fenti feltételekkel nyugodtan mehetsz. Nem optimális ilyenkor már a nyári gumi, de ez nem azt jelenti, hogy egy métert is tilos vele lépésben megtenni ha már csak 6,99 fok van.



"Hamarosan egy zsír új kocsit kell hazahoznom majd 100km-ről nyári gumival. Arra a napra hószállingózást ígérnek.


Nah, én jobban fosok."


Átérzem. Én február végén voltam hasonló cipőben. Egész télen addig nem volt tél, február végére pedig pont aznapra mikor átadták az új autómat, megjött a hó. Két hétre nem szerettem volna rögtön azonnal télikerék szettre beruházni, mivel van/volt másik autóm is téli használatra. De valahogy az újat is el kellett hozni. Megpróbáltam megbeszélni, hogy had maradjon még egy hetet az autó a szalonban, ha már majdnem három hétig húzták a forgalomba helyezést, de nem nagyon hajlottak rá. Így kénytelen voltam 230km-ről autópályán nyári gumival hóesésben hazagurulni vele. Szerencsére az autópályákat elég jól takarítják. Így ugyan hóesésben, de vizes aszfalton, nyugis tempóval a külső sávban jó nagy követési távolságokat hagyva gond nélkül hazahoztam. Most ősszel pedig beruháztam a téli szettre, már ez van fent az autón.

2018. nov. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Milyen első kerekes? Nem mindegy hogy hátsó vagy első? A gumi jelenti a különbséget nem az hogy melyik kerék van meg hajtva!
2018. nov. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én rendeltem felnit és gumit is, eddig csak a felni jön meg. Legjobb esetben mire hazaérek vele, már itthon felszerelhető lesz a gumi.
2018. nov. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!