Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs sok autóban pótkerék?

Miért nincs sok autóban pótkerék?

Figyelt kérdés
Defektjavító készlet van, de az megoldja mindig a problémát?

2018. nov. 14. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Súlypótlás + több hely marad másnak.

(Na meg persze valamiből meg kell élniük az autómentőknek is).

2018. nov. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Így megspórólják a pótkerék helyét és így nagyobb szabad tér alakul ki.


Ideglenesen megoldja a problémát, gyakorlatilag ugyan az mintha purhabbal telenyomnád a kereket.


Igaz ennek az a hátránya, hogy használat után el lehet dobni az abroncsot és lehet venni párban új gumit.

2018. nov. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Én nem vennék olyan autót amiben nincs pótkerék, de még azt sem amelyikben mankókerék van.

Mondhat bárki bármit ez egy szégyen az autógyártól is.

2018. nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

13 év alatt sosem volt rá szükségem.

Ennek ellenére megnyugtató ha van benne.

Pont a gumisnál panaszkodott valaki, hogy a fia vett egy új kocsit defektjavítóval és hiába nyomta bele a gumiba nem tudott tovább menni vele.

2018. nov. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem volt még szükség pótkerékre. A mostani autómban nincs is, ellenben gyárilag defekttűrő gumikkal kaptam.
2018. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 veterán vas ***** válasza:
0%

#3!

Tételezzük föl, hogy veszel egy 911-es Porsche-t. Mert megengedheted magadnak. ;)

Az ugye elég lapos egy autó. Na most az orra még laposabb, vagyis nem sok mindent tudsz bele pakolni. Ráadásul az első és a hátsó kerekek nem is egyformák, így mind a kettőből kellene 1-1.

Szóval, az első kerék az 235/35x19, a hátsó meg 305/30x19 méretű.

(ez alapból jár, de lehet még szélesebb is)

Ugye nem kell győzködni, hogy meg sem próbálod bepasszírozni a csomagtartóba.

Marad a kólásüveg nagyságú spray, mert az -talán- még elfér.


Vagy akkor már nem is kell Porsche? :)

2018. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
statisztika..ahogy nekem sem volt húsz éve defektem, -pedig minden nap autózom-, úgy még nagyon sok embernek sem..a gyárak kockáztatnak..vagy kell az autójuk pótkerék nélkül, vagy nem..
2018. nov. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Telejsen felesleges ha úgy vesszük, én sem tudom már mikor volt utoljára defektem, de lehet nem si volt még sosem.
2018. nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

+haszon. Egy defektjavító spray kevesebb, mint tizedébe kerül, mint egy mankókerék + emelő + kerékkulcs. Aztán meg a katalógusban is jól mutat a +30 liter csomagtér, igaz pakolni ugysem nagyon tudsz a gödörbe.

A pótkerék olyan, mint egy biztosítás. Nem azért van, mert kelleni szokott, hanem azért, mert ha baj van, akkor fog kelleni :)

Egyébként minden gyártó ad nevetségesen durva felárért mankókereket.

Engem is próbáltak széditeni, hogy "de ki cserél ma kereket, van ingyen assistance".

Kösz vazze, inkább kicserélem 15 perc alatt, minthogy 2-3 órát várjak az "angyalra". Mellesleg a defektes gumit lehet javítani, de csak addig amíg nem fújtad tele azzal a retkes habbal

2018. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én bennehagytam az első kocsimba a pótkereket, de igazából tök felesleges.

Egyetlen egyszer lett volna rá szükség, de pont olyan úton voltam, hogy olyan sár volt eső után, tiszta sár volt, a gumi meg a talaj is, hát ott egyszerűen nem lehetett kereket cserélni, úgyhogy hagytam is. Elakadásjelző be, a háromszöget a csomagtérajtóra felszigetelőszalagoztam, felraktam még egy kis körbevillogó piros lámpát aztán 1-esbe elgurultam a gumisig kész.


Következő autómba ha lesz pótkerék akkor is kiveszem belőle aztán legfeljébb elrakom itthonra mert annak van is értelme. Tegyük fel a felnid sérül meg akkor legalább nem kell azonnal rohanni újat venni, max annyi hogy lesz 3 acél meg 1 lemezfelni a kocsidon.


A pótkerék ami helyet elfoglal azt sokkal hasznosabb cuccokkal is fel tudom tölteni. Egyrészt maga a defektjavító spray, én még csak motoron próbáltam. Az első gumi már olyan volt, hogy be volt repedezve és kb mindenhol eresztett. Telefújtam spray-vel, oké hogy már nem volt annyira rugalmas viszont nem is eresztett soha többet.


Ha meg akármekkora nagy repedés, oldalfal sérülés stb is keletkezne, ha már úgyis pótkerék cserével bíbelődnél, inkább egy feszítővassal szedd le a gumit ha olyan idő van és vannak ezek a vulkanizálható patch-ek vagy mik olyasmi mint a kerékpárgumihoz is kaphato kis sebtapasz méretű cuccok csak ugye ez nagyobb. Na azzal például ott a helyszínen végleg meg is javítottad a gumit, persze belülről rakod fel, soha nem lesz vele gondod.

De szerintem ha csak viszel magaddal szilikon tömítőt vagy hasonlót és mondjuk egy repedést azzal körbe meg telenyomsz azzal se lesz már semmi.


Én inkább azt mondanám, hogy vegyél egy rendes defektjavító készletet meg kompresszort vagy patronokat aztán ennyi. Lehet többet elvagy vele az út szélén viszont utána már nem kell gumishoz vinni meg sehova.


Amúgy meg most őszintén hányszor fogsz évente defektet kapni? Ha nagyon olyan is lenne hogy mondjuk mind a 4 gumid defektes, nem belefér akár évente egyszer az autómentő?


Pótkerék az régen még okés volt amikor csak fel volt szerelve oldalra vagy bedobva a motortérbe vagy a csomagtartóba. Nekem az a bajom, hogy a csomagtartó fele kb tele szerszámokkal meg tartalék benzin, hűtőfolyadék, hűtőtömítő, fékfolyadék, motorolaj, ablakmosó, stb stb és lényegében az egész csomagtartót pakolhatom ki ahhoz, hogy ki tudjam venni a pótkereket.

2022. jan. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!