Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, hogy ennyit eszik a...

Normális, hogy ennyit eszik a Priusom?

Figyelt kérdés

Általában csak városban van használva, 2010-es évjáratú III-as Priusról van szó.

Nagyon gyakran bekapcsol a motor és így az átlagfogyasztás most is 6,4. Pedig nem közlekedek vele gyorsan, de a motor így is bekapcsol gyakran és emiatt felmegy a fogyasztás.

Nyáron is jobb esetben 6l alá tudom levinni.

Ez normális, ha nem, akkor hogyan lehetne segíteni rajta?


2018. nov. 7. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem soknak tűnik, az en priusom 5 litert se nagyon szokott, hol használod foleg?
2018. nov. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Már ne haragudj, de ez kicsit sok... Nagyon.


Vagy nem tudsz vezetni, vagy valami gond van.



Az én autóm nem hibrid, hanem egy 1.4es twinport g astrába, 7 liter a városi átlagom vele. Ehhez képest sok a tiéd.

2018. nov. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát valójában párom használja leginkább kisvárosban és nem túl hosszú távokra, én ritkábban járok vele, mert hosszabb távra mást használok. De a legjobb fogyasztás, amit én is mentem vele, az 4l volt 12km-en keresztül. De átlagban 6l szokott lenni. Bár lehet közre játszik a klíma, vagy éppen a hideg is.
2018. nov. 7. 09:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Mekkora távokat meg egyszerre az autó? Soknak tűnik egy Priustól, de nem lehetetlen azzal sem összehozni, ha csak pár kilométert megy aztán áll egész nap.
2018. nov. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Prius II-esünk 4,8-5 litert fogyaszt, és az összes általam olvasott teszt alapján a Prius III-nak még ennél is jobb a fogyasztása, ismerősöm 4,3-4,5 literrel jár el.

Ezekhez képest sok a 6,4 liter.

2018. nov. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja a parod hasznalja..

Akkor lehet.


Mondok egy peldat,

Mazda 6 skyactiv automata. Igy hogy gyorshajtok orokke, 8.6 liter atlag.

2 ev utan atadtam nejemnek hasznalja o is.

12-13 liter ugyanott ugyanaz az auto.

Direkt beultem melle es figyeltem keptelen vezetni ha piros a lampa gyorsit, majd veszfekez. Ha kovet masik autot 80al akkor gyorsit nagyot fekez majd lemarad ezert ragyorsit utoler majd nagyot fekez es ujra lemarad.

2018. nov. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel kis távot mész, nem tudja feltölteni az aksikat, hideg van és gondolom kell a fűtés. (nem tudom hogy ebben hőszivattyús-e már) Illetve a benzin motor sem melegszik be.
2018. nov. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!