Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kétütemű motorolajok olcsótól...

Kétütemű motorolajok olcsótól a drágáig, részszintetikustól a szintetikusig. De melyiket?

Figyelt kérdés
Honda Dio 2T robogóba töltögetem, de akár mindegy is lehet az alany, csak úgy érdekel a téma. Azt néztem, hogy egy Mannol 1200Ft/1L 2T olaj is tudja a legszigorúbb minősítéseket, mint az API TC, JASO FD, ISO-L-EGD. És akkor van a Motul Scooter Expert(én ilyet használok), ami jobb helyeken 2700Ft/1Liter körüli áron van, és ugyanezt tudja, sőt a flakonon nincs se ISO, se JASO minősítés. Szinte minden márka, ami 2T olajat gyárt, a legszigorúbb minősítéseket teljesíti. Van egy-két márka, ami kilóg, meglepetésemre pl. a Repsol olaja nem teljesíti. Pedig rengetegen esküsznek a Repsolra, szóval rossz nem lehet. De akkor viszont vagy rohadtul mindegy mit töltök a motorba, vagy valahol sumákolás meg hazugság van. Most papírforma szerint legjobb minőséget legolcsóbban például a Mannol és az Eurol kínálja. Aztán ott a másik véglet, a mindenféle full szintetikus Racing 2T olajak a nagy márkáktól, Repsol, Motul, Mobil, Shell...Xado?.. Erről is lehet írni. Nem vagyok fillérb*szó, de ha tényleg ott tart a technika, hogy a mostani olcsó olajak is már túl jók a régi technikáknak, akkor feleslegesnek érezném a Motulozást.
2018. nov. 1. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is így gondoltam a robogós korszakom kezdetén, ahogyan te is.

1500/L- OMW- ásványi olajat használtam évekig, majd gondoltam egyet, kipróbáltam a full szintetikus változatot több mint dupla áron, azóta azt használtam. Csak szintetikust. Azt hittem, csak marketing, de saját példám bizonyította, h nem. Szignifikáns eltérés volt tapasztalható, fogyasztás, végsebesség tekintetében egyaránt. Próbáld ki, de úgy, h a régi ásványi olajjal ne legyen azért kifogyóban, ne keveredjen nagy mértékben az újjal. Nem azért, mert nem keveredhet, hanem, h érzékelhesd a különbséget.

2018. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pedig a repsol, motul no.1 olajok, az árakban is látszik. Egyébként ilyen kis robogókba jó az olcsóbb fajta is.
2018. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Fogok majd kísérletezgetni, csak elég sokáig tart egy tartály. Sorrendben megpróbálom úgy a kísérletet, hogy ha elfogyott a Motul, akkor Mannol, Repsol, Shell, Castrol, Eurol, Xado és megint Motul, aztán pedig eldöntöm melyik volt a legjobb. Szerintetek mit lenne még érdemes listára venni?
2018. nov. 2. 18:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a listát nem kéne bővíteni, ezt így is évekig fog tartani mire leteszteled. Addigra a motor is elkopik. :)
2018. nov. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!