Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorom miért nem indul be...

A motorom miért nem indul be ha pár napig nem indítom be?

Figyelt kérdés

Van egy 2 ütemű KTM LC2 125ccm motorom, amit ha nem indítok be 2 hétig, akkor szinte lehetetlen beinditani,de ha nyomok be neki egy kis hidegindítot a levegőszűrőbe akkor egyből beindul és teljesen hibátlanul jár.


Ha minden nap beindítom csak 1 percre a következő nap mindig indul elsőre, de ha pihentetem 1-2 hétig akkor csak a hidegindítóval lehet indítani.


Nem tudom mi lehet a probléma, valaki találkozott már ezzel? Tudtommal másnapra is ugyanolyan hideg a motor mint két hét múlva. Az olaj a blokkban a gyári előírású, benzinbe is mindig Motul 710-et teszek. 1:40-ben keverem, de próbáltam 1:50-ben is. Ugyan az történik mindig.



2018. szept. 26. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
szívató rendesen működik?
2018. szept. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen a szivatóval nincs probléma, mert manuális, karburátort is szét szedtem már nincs vele semmi gond.
2018. szept. 26. 14:27
 3/5 Mickbro ***** válasza:

Szerintem kiszárad a karbi, vhogy elpárolog belőle.

2 hétig ne indítsd, aztán szedd szét, és nézd meg, h van-e elég benzin az úszóházban...

2018. okt. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igy van, szerintem is elpárolog a karbiból az anyag. Valoszinüleg vákuumos benzincsapod van, ami csak akkor nyit, amikor szív a dugattyú. Tehát álló motornál zárva van, így két hétig nem kap a karbi benzint. Van a csapon egy PRI állás, ami folyamatos, teljes átfolyást enged, vákumtol függetlenül. Hosszú állás után tekerd ide, hogy feltöltsön a karbi, várj 1percet, tuti indulni fog.
2018. okt. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen ebben lehet igazsag, mert amikor befujok neki egy kis hideg inditot egybol beindul, aztan mar tud vele annyit jarni a motor hogy sikeruljon szivnia a kovetkezo adag uzemanyagot. Ami fura hogy hiaba oninditozom percekig nem akar indulni.
2018. okt. 11. 01:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!