Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miből áll egy simson s51...

Miből áll egy simson s51 12V-os rendszerré átalakítása?

Figyelt kérdés
Jelenleg most 6V-os a rendszere (izzók, akkumulátor 6V 4,5 Ah, kürt 6V-os). Az a gondom vele hogy a kürtöt menet közben nem lehet hallani, illetve az indexeket nem igazán lehet látni. Ezért szeretném átalakítani 12V-osra. Pontosan miből áll ez? Kell egy töltő és egy világítótekercs ami 12V-os gondolom. Lendkereket kell-e hozzá cserél? Továbbá a töltő/fesszabályzót le kell-e cserélni? Nem ELBA-s rendszert szeretnék csinálni.(Átalakítás után természetesen az izzók cseréje)
2018. szept. 24. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Mielőtt bármit cserélsz, gondold át..Én is ezen agyaltam, aztán mire működött a 12V-os rendszer, meg is bántam(bár működött)


Ma már inkább a kürtöt mókolnám meg, persze nem a régit, hanem egy újfajta vijjogóst.kevesebb az áramfelvétele, és hallható is.

Akksiból keresnék egy picivel erősebbet, oszt jónapot.


az irányjelzőket LED-re cserélném, persze nem egyszerű, de megéri..

a jutubon megnézheted, más is csinálta.

2018. szept. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Miért lett bánkódás a vége az átalakításnak?

Milyen kürt lenne ideális?

2018. szept. 24. 19:58
 3/3 Maximas ***** válasza:
Hali! Az összes tekercs 12V-osra cserélése, akkumulátor 12V 5Ah szerintem bőven jó. Ha lehet ne gagyit, mondjuk 5 ezerért Vartát, én ráfáztam az olcsó gagyikkal. Indexrelé 12V 2X21W-ra cserélése. A kürtöm nem tudom hány ampert vesz fel de szerintem nem számít annyira, mert csak pár másodpercig nyomod, ami nem eszi meg az akkut. Ha LEDes irányjelző izzókon gondolkozol, akkor azoknak a teljesítményüknek megfelelő számú relé kell, de szerintem a 21 wattos izzók bőven jól világítanak és azok sem fogják az akkut megenni. Én már átalakítottam az S50N-es 6 voltos rendszert és nem bántam meg egyáltalán, könyebb bele ízzókat és akkut szerezni bele, úgy 2x kevésbé égnek ki mint a 6 voltos társai a kevesebb áramfelvételnek köszönhetően.
2018. szept. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!