Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy célszerű rögzíteni az autót?

Hogy célszerű rögzíteni az autót?

Figyelt kérdés

Nem régóta vezetek. Amikor tanultam vezetni, akkor kézifékkel rögzítettük mindig.

Viszont sok embertől hallom, hogy ők inkább sebességben hagyják az autót. Egyrészt kímélik a kéziféket, másrészt télen nem fagy be nekik.

Ti hogy szoktátok az autót rögzíteni?

Én egy vagy egy viszonylag egyenes úton parkolok, vagy pedig az autó jobb oldala fenn van a patkán, a bal oldala az úton.


Elég lenne csak sebességben hagyni? Az mennyire megbízható? Nem árt a váltónak, hogy mondjuk 1 napig egyesben van hagyva?


Én most úgy csinálom, hogy üresbe rakom az autót, leállítom a motort. Aztán benyomom a kuplungot, és egyesbe rakom a sebességet. Ez így jó sorrend?


Bocsi, lehet tök egyszerű dolgot kérdezek, de amikor tanultam vezetni ilyesmiről egy szó sem esett.



2018. szept. 12. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Sík úton indokolatlan a kézifék. Elég lejtőn behúzni. Váltónak nem lesz semmi baja, 100 évig is állhat 1-esben.
2018. szept. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 veterán vas ***** válasza:

Van aki a kézifékre esküszik, van aki v.melyik sebességi fokozatra, és vannak óvatos duhajok, akik egyszerre alkalmazzák mindkettőt (de lehet még járda peremének fordított kerék, faék, féltégla, és egyéb marhaságok)

Én, személy szerint a kézifékkel való parkolás mellett voksolok. Ennek a berendezésnek ez a dolga.


Ha már egyszer rögzítőfék a hivatalos neve.... ;)

2018. szept. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha az autó jobb oldala a padkán áll, a másik nem, az nem biztos, hogy egészséges a futóműnek. Az autó jobb oldalát sokkal nagyobb terhelés éri ilyen esetben.


Én kéziféket használok, ha nem olyan helyen állok meg, akkor sebességbe is beteszem.

2018. szept. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Használni kell a kéziféket és akkor nem rohad be.
2018. szept. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én kézifék plusz rükverc kombót használok, mert a váltózárhoz muszály utóbbit betenni.

Kézifék soha egyik kocsiban sem fagyott még be senkinek a családban, mifelénk ez csak legenda.

2018. szept. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Egyrészt a Ladák/Wartburgok óta nem fagy be a kézifék, másrészt, melyiket jobb kímélni, a 2000 Ft-os kézifék bowdent, vagy az autó értékének nagy részét adó hajtásláncot?
2018. szept. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Általában heti kétszer használom az autót. Így sokszor van, hogy 5 napot is áll egy helyben.

Itthon a garázsban nem húzom be a kéziféket. Sőt még sebességbe se teszem. Sík a talaj, zárt garázs, nem tud elgurulni. Váltó üresben, kézifék kioldva, legalább nem nyúlik, feszül a bovden.

Utcán, munkahelyi parkolóban, egyéb nyilvános helyen mindig a kéziféket húzom be. Más néven rögzítőfék. Ez a funkciója, erre találták ki, nem dísznek van az autóban.

Befagyni, még soha nem fagyott be. Én mondjuk minden ősszel ellenőrzöm a bovden végén lévő por- és vízvédő gumiharmonika állapotát. Ha ki van szakadva, akkor csere az egész. (Volt már rá példa.) Így nem tud befagyni és nyugodtan be is lehet húzni.

Sebességben csak akkor hagyom a váltót kézifékkel együtt, ha nagyon meredek terepen kell parkolnom. De 18 év alatt, mióta vezetek, kb egy kezemen meg tudom számolni, hányszor volt erre szükség

2018. szept. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy itt mindenki, a kérdező is csak az egyik, vagy másik megoldást alkalmazza/alkalmazná. Pedig úgyis lehet, hogy beteszed egyesbe, és behúzod a kéziféket is. Ez a tuti, én majdnem mindig így csinálom, csak otthon az udvaron és a garázsban nem húzom be a kézit.
2018. szept. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

“másrészt, melyiket jobb kímélni, a 2000 Ft-os kézifék bowdent, vagy az autó értékének nagy részét adó hajtásláncot?”


Jajj de imádom az ilyen okostojásokat.... fejtsd mar ki légyszíves hogy miért káros a hajtásláncnak, ha sebességbed hagyod. De aztán nehogy marhaságot írj ;) köszi

2018. szept. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kézifék + sebesség.

Így biztosan nem gurul el.


A kéziféknek semmi baja nem lesz, attól ha behúzod. Sőt azoknak szokott berohadni, akik soha nem használják.


Lejtőn egyesbe szoktam, emelkedőn rükvercbe, így nem feszül fordítva a motor.


Én is sok embernél látom, hogy csak belöki egyesbe, aztán már száll is ki, főleg alföldi lakosoknál.

Én a hegyek között lakom, automatikusan behúzom a kéziféket, ha kiszállok.

2018. szept. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!