Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden dízel autó motortere...

Minden dízel autó motortere olajpárás valamilyen szinten?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a motoron, ha végighúzom az ujjam, akkor fekete lesz, illetve az injektoroknál nagyon pici gázolajfolt is látható, ez így volt az előző dízel autómnál is. Ez normálisnak mondható, vagy kezdjek el aggódni?
2018. szept. 11. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Normális, az olajkályha is nedves meg kormos mindenhol.
2018. szept. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kellene annak lennie.
2018. szept. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20évesnél elmegy, 5évesnél nagy baj
2018. szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyébként olajfolt keletkezhet egy olajcsere alkalmával, beindított motornál, nívó levétele, vagy olajbeöntő levétele. Ennyi elég ahhoz hogy az a pár csepp szétszéledjen. A port megtapasztja és kész a "korom"
2018. szept. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az enyémeimen soha nem láttam olajat. Az előző 13 évig volt nálam, a mostani még alig múlt fél éves, de egyiken sem láttam olajat, vagy fekete koszt.
2018. szept. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kicsit érdekes, amiket írtok. Az egyik autó 2007-es volt, a mostani 2012-es gyártású. A motorfedelet eltávolítva mindkettőnél fennállt a jelenség. Alig látható a dolog, de az ujjam ha végighúzom, akkor fekete lesz az ujjam egy kicsit. Mondjuk az egyik autónak (a 2007-es) ismert problémája volt, hogy könnyezett a turbónál az olaj, mondjuk ott magyarázható ezzel a dolog. Viszont a másiknál sehol semmi látható szivárgás. Én arra jutottam, hogy a dízelek már ilyenek.

Holnap megnézem a kollégám dízelét is, és a szerelőt is meg fogom majd kérdezni, hogy mi is van.

2018. szept. 11. 21:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem csak a kintről bekerülő normál port látod?

Nálam mondjuk hozzá tartozik, hogy a 2005-ös auóm motorterét is rendszeresen takarítottam. Ez azt jelenti, hogy kb fél évente a motorteret átfújkáltam kopresszorral. Az elérhetű műsanyag alkatrészeket áttöröltem műanyagápolóval. Így nem volt koszos, olajon, sehol. 13 évesen teljesen újszerű volt a motortér kinézete.

A mostani autóm 2018.02. havi. Még csak por nyomait is alig lehet a motortérben felfedezni, nem hogy olajat.

A céges autók, amiket vezettem eléggé elhanyagoltak voltak ebből a szempontból is. Már 6-7 évesen is csurom retek, olajsár volt kívülről a blokk. De ez igaz a benzinesekre, dízelekre egyaránt.

2018. szept. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7-es


De, valami ilyesmiről lesz szó. Én nem mosom elvből a motorteret, viszont kifújni, áttörölgetni lehet nem lenne rossz ötlet.

2018. szept. 12. 13:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Mosni én se mostam még soha. Láttam már, hogy volt olyan aki beállt az önkiszolgáló mosóba. Meleg motornál motorháztető fél és egyből neki esett a magas nyomásúval. Utána mint aki jól végezte dolgát, elhajtott. Én ilyet soha nem mernék.
2018. szept. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!