Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes lett az autó?...

Hengerfejes lett az autó? Lentebb megpróbálom bővebben leírni.1,2 G Astráről van szó.

Figyelt kérdés
először kilyukadt a felső hűtőcső,szerintem időben észrevettem,megéreztem a fagyálló szagát.Biztonság kedvéért kicseréltem a termosztátot is.hazaút végén/60km/ujra felment a motor hőfok.ezután vízpumpa csere.most is hasonló a probléma már a feltöltésnél fölment a hőfok.menetközben nincs gond,de néha ingadozik a hőfok mintha levegős lenne hűtő.a ventillátor bekapcsol. lehet van valami titka?:(((
2018. aug. 24. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Légtelenítetted a rendszert? (általában nyitott tágulási tartálynál kell hagyni kicsit járni a motort és akkor kidolgozza magából a levegőt)


Hengerfejes hiba esetén a legtöbb esetben fehéren füstöl (víz pára), vagy kéken (olaj).

A tágulási tartályba olaj kerülhet és fordítva az olajba víz.

Az olaj fogy vagy a víz fogy.


Ha ezek közül megvan valamelyik tünet, akkor foglalkozni kell vele.



Ha nem hengerfejes, de mégis gyorsan felmelegszik, akkor vagy levegős, vagy valahol pl eldugult egy cső, vagy a hűtő, elfolyik a víz (de azt láthatod is, hisz fogy).

A termosztátot ha nem nyit ki, akkor az is okozhat ilyen gondot.

2018. aug. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
feltöltés után nyitott tartállyal járattam,és melegedett.már nagyon meleg volt amikor beszívta a tartályból a vizet.
2018. aug. 24. 18:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!