Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb használt autó...

Melyik a jobb használt autó ~3 milláért?

Figyelt kérdés

Opel Astra J 1.4 T (2011-13) VAGY Skoda Octavia 1.4 TSI (2010-11)


Szerintetek melyik lenne a jobb választás? Mind a kettő turbós és kombi. Leírom az én meglátásomat és kíváncsi lennék a véleményetekre.


Octavia ebben a kategóriában kicsit többet futott (átlag 160 ezer km), de nagyobb csomagtartó, jobb motor, könnyebb a kaszni, viszont nem tetszik annyira, a felszereltsége is kicsit elmarad, illetve félek kicsit a TSI vezérműlánc hibáktól.


Astra kevesebbet futott ilyen árban (80-100ezer km körüli átlagban), kicsit kisebb csomagtartó, viszont sokkal szebb és több extrát ad. Ugyanakkor lomhább, mert dögnehéz az egész autó, kicsit többet is fogyaszt. Előnye, hogy nincs nagyon típushibája, olcsóbb a szervizelése összességében.


Családi autónak lesz tartva (ezért is kombi), de mind a két autó más miatt jobb, nehéz dönteni. Fontos a fogyasztás, a hely, a motor ereje, a biztonság és a járulékos költségek mértéke is.


Ha esetleg van ötletetek más típusra is, akkor szívesen fogadom!


(Új autó nem érdekel, ne ajánljatok Daciat és hasonló hulladékot!)



2018. aug. 8. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Ezek közül én az Octaviat választanám, de nekem nem kell a sok extra.


Ha mást kene ajánlani, akkor Toyota de az en szivem a VW Passathoz húz.:)

2018. aug. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hobda accord :)
2018. aug. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2


Igazad van. Benzines Honda Accorddal nem lesz semmi baj, ennyiből már szépeket lehet venni.

2018. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Toyota nem jön ki ennyiből (vagy csak nagyon sokat futott), a Passat-ról pedig nagyon sok rosszat hallottam, horror a szervizelése.


Honda Accordot én is nézegettem, de ennyiért sokat futott (230 000+ km), régi típust kapni (2007 körülieket)

2018. aug. 8. 16:08
 5/6 anonim ***** válasza:
peugeot, citroen, az újabb évjáratok nagyon jók. 2014-től
2018. aug. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem is tudom hogy lehet az astrát az accordal egy szintre rakni,annak a méretbeli párja a civic...
2019. dec. 13. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!