Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túl alacsony vagyok és kicsit...

Túl alacsony vagyok és kicsit "ültetni" szeretnék a motoron. Hogy történik ez?

Figyelt kérdés
Ha elviszem szerelőhöz akkor tud belőle "faragni"? Pl. egy 76 cm ülésmagasságú motoron mennyit lehet? (Honda CBR125) A szerelő bácsi tud az ülésen is faragni, hogy keskenyebb legyen? Mondjuk olyan 70-72 cmnél már szerintem leérne a talpam...
2010. jún. 20. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ülésen nem tud faragni, azt csak feljebb vagy lejjebb tudja szerelni, amennyiben erre van mód. Ha keskenyebb ülést szeretnél, akkor vagy venned kell egyet, vagy egy ügyes kezű kárpitossal át kell alakíttatnod.

Maga az ültetés úgy történik, hogy ha hátul himbarendszerrel csatlakozik a rugóstag a lengővillához, akkor a himbarendszer egyes karjait más hosszúságúra cserélik ki, így lejjebb ül a motor. Ehhez igazítják az első teleszkópok szárait, amelyeket kicsit feljebb tolnak a kifliben. Ha hátul közvetlenül csatlakozik a rugóstag és azon közvetlenül sem lehet állítani a magasságot, akkor nem sokat tudsz tenni. Esetleg érdemes kicserélni egy olyan darabra, ahol ezt meg tudod tenni (de egy CBR 125-ös esetén, ah utcán használod, akkor gazdaságtalan beruházás).

2010. jún. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló félig írt igazat, az ülést is lehet faragni. [link]

Ami viszont igaz, hogy a kutyacsontokat hosszabbra kell cserélni, és lejjebb ül a motor. Bár a központi teló alján van 2 anya, amivel lehet állítani jó néhány centit, barkácsolás nélkül.

2010. jún. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, az ülést csak átszabatni lehet.

De az első jól írta, le lehet azt ültetni

2010. jún. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ohh szuper. :) Tök jó. :) Köszönöm a tanácsokat és felvilágosítást.
2010. jún. 20. 12:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!