Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikortól érdemes autót venni?

Mikortól érdemes autót venni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, eddigi életem során mindent el tudtam intézni gyalog, tömegközlekedéssel, autóbérléssel (havi 2-3 nap).


Átlagosan havi 20-25ezerbe kerül az utazásom (néhány vonaljegy, autóbérlés).


Felmerült bennem, hogy jó lenne egy saját autó, de lehet, hogy csak a birtoklási vágy van bennem, mert ha átgondolom, semmi szükségem rá. Ugyanakkor furdal a kíváncsiság, milyen lenne egy saját autó. Igazából nem használnám sokat, bevásárlás, szülőkhöz mászkálás havi 1-2 alkalommal (oda vissza 200km), ad-hoc dolgok, kirándulás.


Minden ismerősöm azt mondja, hogy felesleges nekem autó, mert eddig is jól megvoltam nélküle, és az nem állna meg havi 25000-nél (üzemanyag, biztosítások, szerelő, parkolás, adók stb.).


Szerintetek mikortól érdemes az embernek autót venni? Amikor pl. heti 2-3x FIXEN szüksége van rá? Vagy jó egy ilyen biztonsági tartaléknak ad-hoc dolgokra?


2018. júl. 24. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján szerintem nyugodtan vehetnél valami járgányt. Szerencsés helyzetben vagy, mert nem akarsz havi 5 ezer km-t pályázni, stb... Szóval bőven elég egy régi Swift is. Az is megszolgál. Vagy ha nagyobb a keret akkor bármilyen újabb kisautó. Azért mondtam a swift-et, mert azt olcsó megvenni és fenntartani egyaránt. Ehhez a használathoz meg nem kell sokra számolnod abszolút. Egy olyannal havi 15 lenne egy teli tankkal max az átlagköltséged.
2018. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Nekem 3 éve 17 éves korom óta van, most gonosz leszek, de eddig csak müszakiztattam meg kopó cuccokat cseréltem, exel szerint mindez 70 ezer volt 3 év alatt plusz negyed évente 10 biztosítás meg a tankolás amit egy ideig számoltam de meguntam.


Míg a volt barátnőmre, mozi,kaja, kirándulás , egyéb dolgok az volt 130 ezer. 2 év alatt. Természetesen nem számoltam bele a magam részét mert azt nem másra költöttem.


Szóval, bármikor érdemes autót venni.

2018. júl. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Te 2 éven át felírtad, hogy mennyi volt a barátnőd üdítője meg mozijegye? :D
2018. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munka miatt fontos akkor legyen. Heti egy egy bevásárlás miatt nem fontos csak kėnyelmesebb ahogy a kirándulásoknál is jobb...

Nekem a munkahekyem 40km, igaz heti 3x. Sajna más megye ės a tömegközlekedės annyira szar, hogy vonat ės busz is kellene. Oda ok, 1 óra. Vissza az átszállásnál 2 óra várakozás lenne. Autóval 30 perc. Nem kėsik. Benzinbe beszállnak.

Ha 10km lenne a melóhely bringával megoldanám.

Sürgős eset 15 ėv alatt 2 volt. Gyerekkel orvosi ügyeletre sprint. Ez szerencsėre nem sok. Ha nem lett volna kocsi is megoldható, igaz ugrasztani kell valakit. Ilyenre alapozni kár.

Szüleimnek szoktam intėzni a bevásárlásokat, ha úgy van elvinni őket ide oda. Ez hasznos ahogy idősebbek lettek.

Összessėgėben nekem megėri az autó. Minden ráfordított egyėb mellett is. Szerintem neked is megėrnė egy kisebb kategóriás olcsón fenntarthatò.

2018. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha autód van, akkor a minimum az, hogy munkába is ezzel járj. Persze belvárosban egy parkolóhely is havi 20 ezer (valahol 10e, máshol 30e). Így legszolidabban is havi 50 ezer egy részletek nélküli autó.


Hogy megéri-e? Faterom mondta erre, hogy mindenen nem szabad spórolni, mert akkor mi a francnak él az ember. Férfiként nekem természetes, hogy az éltben valahol tartó csajoknak alap az, hogy egy 24-25 év feletti férfinak is azért már legyen egy normális autója (magyar viszonylatban egy 10 éves 1 milliós alpsóközépkategóriás autó is hozza ezt a szintet).

2018. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezzel én is hasonlóan voltam.

17 évesen szereztem meg a jogosítványt és 28 éves koromig nem volt saját autóm. Nem azért, mert nem tudtam volna venni magamnak, hanem azért, mert nem volt rá szükségem.

Mindenhova eljutottam tömegközlekedéssel, vagy biciklivel. Így feleslegesnek éreztem az autót.

Aztán olyan munkám lett, ahova 2-2,5 óra autóút alatt érek csak oda. Tömegközlekedéssel ez jó 6-7 órát jelentene. Egyszerűen kivitelezhetetlen, mert nem elég így egy napból a 24 óra. Ezért muszáj volt autót vennem.

Hogy mennyiből tartható fent egy autó, arról volt már itt több kérdés, vita. Van aki szerint legalább nettó 250-300e-s fizetés kell egy öreg kisautóhoz is és évente legalább elmegy rá ennyi a tankolást nem számítva. Nos, én közel nem keresek ennyit és soha nem fizettem még ennyit évente a szervizre és az egyéb kötelezőkre. De ezek szerint eddig jóval átlag alatti szervizigényű autóim voltak.

2018. júl. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na most hogy paran irtak ertelmes reszleteket is, kezdjuj elorol, mert nem sikerult senkinek totalban gondolkodni.

1. Mit ertunk az alatt hogy megèri? Feltetelezem hogy Penz, ido, kenyelem harmasrol beszelunk altalaban.

2. A penzt nem nehez kiszamolni, csak eppen a mar felsorolt koltsegek kozul kimaradt az egyik legnagyobb tenyezo, az ertekcsokkenes...

3. Kellene tudni hogy mondjuk havi szinten hany km a hasznalat atlagosan...

4. Sok auto tulajdonosnak taxival jobban megernè az a havi 100 km varosban...

5. Az adott ember jovedelmenek es munkaido mennyisegenek fuggvenye is hogy mikor eri meg az auto.

6. Tovabba biztos van olyan is akinek a fentiek szerint most nem eri meg a sajat auto aztan pedig megis az autoval szerzett vezetesi rutin menti meg az eletet vagy hozzasegiti egy jobb munkahoz

Stb stb nem bonyolult kerdezzetek batran ;)

2018. júl. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!