Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 3 millió forintos autóból...

Egy 3 millió forintos autóból mennyit "szokás" alkudni?

Figyelt kérdés

Nyilván minden eset más és más, itt egy 4 éves volkswagen-ről van szó, mondhatni tényleg makulátlan, nincs semmi hibája, egész jól van árasítva.


A célom, hogy max 2.7-ért hozzam el a kereskedőtől. Ilyenkor érdemesebb 2.5-öt ajánlani, és játszani 2.7-ig, vagy egyből fix 2.7-et ajánljak érte?


2018. júl. 1. 15:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
2.5-el lejáratod magad, körbe fog röhögni. Ha jó, vidd el 2.850-ért. Ha odaadja.
2018. júl. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Én a múltkor egy forintot sem tudtam (pedig szerettem volna) alkudni egy kereskedésben. Tudta jól a kereskedő, hogy mit árul, és jó áron is adta.

Nem az a fajta vagyok, aki szereti az ilyet, így otthagytam az autót. Másnap már el is adta másnak.

2018. júl. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A 2,5-öt nagyon nagy pofátlanság bevágni egy hibátlan autóra. Ez úgy működik, hogy odamész, és hibákat keresel az autón, az alapján alkudozol. De ezt is csak normálisan, nem hogy marhaságokat hozol fel.

Amúgy az ár is sugallja hogy lehet e alkudni vagy sem. Mennyi van kiírva, 3.000.000 forint, vagy 2.990.000? Nem mindegy.

2018. júl. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Van 2.5-ért magasabb felszereltségű, és 3.3-ért olyan, amiben negyed ennyi km van, csak ez alapján lőttem be a 2.7-et.


Egyébként 2.990.000-ért hirdetik.

2018. júl. 1. 16:20
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Meg kell kérdezni, hogy mennyit enged a felének a feléből.
2018. júl. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ. Ha a 3 milliós ár reális akkor úgyse fognak engedni szinte egy fillért sem. Pláne a kereskedő nem. Magánszemély esetleg nagyon maximum 10%-ot.
2018. júl. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kereskedőtől szerintem 2,8-2,9 között reális, hogy elhozd. Nézd át alaposan, keress rajta esetleges sérüléseket, hibákat, amire hivatkozva tudsz alkudni valamennyit. Esetleg szóba jöhet az is, ha pl. nemsoká le fog járni a műszakija, esedékes lesz egy kötelező szerviz, vagy már kopottak a gumik.
2018. júl. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

4 éves... makulátlan... semmi baja... jól van árasítva.


Ezek után egy-két százezerrel bepróbálkoznék. Az még nem pofátlanság. Ha én árulnám és 2,5-öt vágnál rá, úgy elhajtanálak mint a sicc! :)

2018. júl. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

Ez valami alaposan megtört, összetákolt kocsi lehet, visszapörgetett km órával és ki tudja milyen állapotú kopó alkatrészekkel. Készülj fel jobban a típusból, ügyelj a gyakori hibákra és biztosan találni fogsz valamit, ami miatt már simán alkudhatsz. Nem árt tudni, minek a javítása mennyibe kerülne.

A kereskedő akkor fogja kiröhögni, ha megveszi 3 millióért a kocsit úgy, hogy még a kocsi hibáit se vette észre.

2018. júl. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%
Lepontoztak az autókereskedők :( A garázsban tartott, nemdohányzó, első tulajdonostól (aki nem mellesleg orvos), alig használt, érvényes műszakival hirdetett kocsikról csak a hülyék hiszik el, hogy igaz, és nem kell meglepődni azon, hogy mernek alkudni a vevők. Úgyis lejjebb viszik a kereskedők az árat, ha már háromnegyed éve rohad rajtuk a kocsi, az az igazán vicces, amikor a háromnegyed évvel ezelőtti lealkudott összegnél alacsonyabb áron tudják csak eladni a kapzsiságuk miatt.
2018. júl. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!