Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó eladáskor a motorcserét...

Autó eladáskor a motorcserét meg kell említenem?

Figyelt kérdés
2018. jún. 30. 18:20
 1/7 anonim válasza:

Ha az szabályosan történt, akkor megvannak róla a papírok.

Ha nem és ez kiderül... akkor per elé nézel. :)

2018. jún. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hivatalosan, törzskönyvezett. De ezt a vevőnek elmondjam? Vagy nem muszáj?
2018. jún. 30. 18:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a korrektség kedvéért illik megemlíteni.


Én vevő voltam egy motorcserés autó adás-vételekor. Miután aláírtuk a papírokat, utána volt csak "kedves" kinyögni az eladó, hogy amúgy motorcsere volt az autóban.

Valószínű ha előre tudom, akkor is megvettem volna az autót, mert makulátlan volt kívül-belül, full extra és eléggé áron alul jutottam hozzá. A próbaút, márkaszervizes állapotfelmérés is elég meggyőző volt. 6 évig, több mint 140.000km-en keresztül használtam ezt a kocsit hiba nélkül.

De azért úgy voltam vele, hogy örültem volna, ha nem hallgatja el szándékosan. Jobban vette volna ki magát a szememben ha őszintén megmondja. Attól függetlenül, hogy az autóval kapcsolatban végülis ez a tény nem befolyásolt semmit, megvolt a véleményem az eladóról, gondolom a nénikéje csuklott rendesen. :)

2018. jún. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez az. Hiába jó. Ha megmondom, rögtön nem kell. Vagy csak féláron.
2018. jún. 30. 19:09
 5/7 anonim válasza:

Akkor rád van bízva.

Ahogy a lelkiismereted súgja vagy a racionalitás.

2018. jún. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na de feljelenthet rejtett hiba miatt?
2018. jún. 30. 22:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász. De úgy gondolom, hogy a motorcsere önmagában nem minősül hibának.

Ha később a motorcserére visszavezethető okból történik meghibásodás, akkor már elővehetnek és nehéz lesz megmagyarázni, bizonyítani, hogy nem volt tudomásod a motorcseréről.

Döntsd el, hogy bevállalod-e ezt a lutrit!

Nekem a fenti motorcserésen vett autómat később az egyik kollégám vette tőlem át. Tudott róla, nem problémázott rajta.

2018. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!