Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2T endurónál mennyit számíthat...

LoLmAnUsH kérdése:

2T endurónál mennyit számíthat ha 5-10mm közötti átmérőjű lyukadások vannak a diffúzornál?

Figyelt kérdés

Adott egy 2ütemű 80 ccm endúró,de bárhogy is néztem nem találtam számomra hasznos választ a témában..

Milyen hátrányokkal kell szembenéznem ha a könyökcső utáni (ha jól tudom diffúzor) dobon ekkora lyukak vannak? Káros a blokknak?



2018. máj. 14. 07:56
 1/5 A kérdező kommentje:

Helyesbítenék:

Nem lyukadások vannak,nem szitaként kell elképzelni,csak 1 vagy 2 darab.Se füst se keverék nem távozik belőle.

2018. máj. 14. 08:00
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem a blokknak káros csak a teljesítménynek. Ha a könyöknél lyukas akkor lehet káros a motornak is, mert a lyukon nem csak kifelé van áramlás hanem befelé is. Vagyis fals levegő jut(hat) a hengerbe az pedig elszegényíti a keveréket, ami hajlamos a kopogásos égésre. Ész nélkül húzva átlyukad a dugattyú emiatt.
2018. máj. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó lesz az rezonátornak is. A diffúzort leginkább az autók alján hátul lévő légterelőre mondjuk.

Egyébként érdemes lenne meg csináltatni csak az igényesség miatt is.

2018. máj. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3: Nyugodj meg, a rezókon is van diffúzornak nevezett szakasz, ami külföldiül annyit jelent hogy bővítő. Mármint az áramló gáz útja, keresztmetszete bővül. Meg van konfúzor is (aut, az pedig ennek épp az ellenkezője, szűkítőt jelent.
2018. máj. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 akos127 ***** válasza:

Helyes #2 and 4, helyes válaszok.

Egy hegesztő 15 perc alatt befoltozza a lyukakat, ne hagyd úgy!

2018. máj. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!