Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlás előtti...

Használtautó vásárlás előtti állapotfelmérés! Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Autót szeretnék venni, de amennyi pénzt ki fogok majd az autóért adni, előtte szeretném elvinni egy teljeskörű átvizsgálásra.


Annyi a kérdésem, hogyha én több messzebbi városban is nézek autót (kb. 3-4), akkor hogyan működik a dolog?

Úgy értem szerintem kell a szervizbe időpontot kérni az átvizsgálásra. Na de ha nem tudom hogy pontosan mikor érek oda? És azt se hogyha valóban azt az autót veszem meg a 4ből, amit, akkor utána lemondjam az időpontot?


Van, aki csinált már ilyet?


2018. máj. 9. 19:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Szinte minden valmire való szervízben csak időpontra fogadnak autót, így igen, kell foglalni.

Igen, ha egy lefoglalt időpontra nem mész el, akkor illik azonnal lemondani, amint kiderül.


Én vásárlás után 11 hónappal nézettem át a kocsit, mert 12 hónap garival vettem.

Konkrét problémával/panasszal mentem a szervízbe, hogy arra adjanak szakvéleményt és kértem egy álltalános menetbiztonsági felmérést is.

Előbbinél megállíptották, hogy ereszt a vízpumpa, így azt (és a teljes vezérlést) garanciában cserélték.

Utóbbinál megállíptották, hogy a menetbiztonság megfelelő és felírtak egy rakat apróságot, amik egy részéről tudtam, más része pedig nem tünt fel, de egyik sem volt komoly (alvázvédő burkolat fél tenéyrnyi felületen hiányzik, hátsó gátlók porvédője leszakadt, antenna vége letört, kilépőfény nem világít, ilyenek...).


Kérdeztem, hogy motorikusan mit vizsgálnak meg egy állapotfelmérésen: Semmit! - hangzott a válasz.

A hibakód kiolvasásért is pluszban fizettem az állapotfelmérésen kívül.

Kérdésemre, hogy "miért nem vizsgálják a motort?" az volt a válasz, hogy ilyesmivel nem foglalkoznak, csak konkrét panasszal. És ez egy fővárosi márkaszervíz volt.


Egyébként vásárláshoz, ha más nincs érdemes igénybe venni szerelő helyszíni tanácsadását, azaz már többen is vállalják, hogy adott esetben 10-20eFt-ért veled mennek a kiszemelt kocsiért és ott helyben megnézik, amit lehet. Itt olvastam róla:

[link]

2018. máj. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!