Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2. 0 TDI/110 kW -milyen...

2. 0 TDI/110 kW -milyen fordulaton kene tartanom, lattam videot ahol az automata 50km nel 5ben van mat 1200 fordulaton jarva, az nem rossz a motornak?

Figyelt kérdés
Audi a3 150lo 2014 6seb.manual
2018. ápr. 29. 09:58
 1/6 crudy ***** válasza:
0%
Minden dizelre igaz h 2ezer es 3ezer kozotti fordulatot szereti. Ha nem gyorsitasz akkor 2000korul lehet a fordulat de persze ha csak uzemmeleg.
2018. ápr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet azt érezni, ha az autó az adott fokozatban még erölködik. Míg üzemmeleg nem lesz a motor, addig én nem foglalkozok a váltássegéd által ajánlott fokozattal.

Meleg motornál pedig csak kis terhelésen, sík úton felel meg az a fokozat, amit ajánl, ha alacsonyan marad a fordulat.

2018. ápr. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de akkor miert van az h automata annyira lenyomja a fordulatot. En igy is alacsonyan tartom szinte a fordulatot 50 felett mar 4sben vagyok. neztem egy varosi vezetest (videot) egy automatanal az pedig mar 5sben van olyankor. 35 nel felvalt 4sbe. Hogy hogy ezek az automatas motrok nem fulladnak !?!
2018. ápr. 29. 14:18
 4/6 anonim ***** válasza:
A videóban, amit néztél milyen váltójú kocsi volt? Az elmített A3-asba szereltek 6 ill. 7 sebességes S-Tronic váltót, utóbbi esetben abszolut nem meglepő, ha 35-nél vált négyesbe.
2018. ápr. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A4 volt mondjuk...2 tdi 190 lo....az gondolom egy 7 sebeseges automata lehet.


De a fordulatmeron akkor is 1500 alatt tartotta

[link]

2018. ápr. 29. 18:23
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az automatával az a helyzet, hogyha egy milimétert is rálépsz a gázra, rögtön visszavált, tehát nem fogja erőltetni a motort terhelésen 1200-as fordulaton. Viszont kéziváltósnál ez a gyakorlatban nem kivitelezhető, hogy minden apró kigyorsításnál váltogass, ezért alapszabály, hogy 1500 alá nem engedjük a fordulatot, mert hosszútávon nem szereti. Erőteljes kigyorsítást pedig legalább 2000-res fordulatról kezdj.
2018. ápr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!