Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első- vagy hátsókerékhajtást...

Első- vagy hátsókerékhajtást szereted?

Figyelt kérdés

4WD nem ér, csak a felső kettő közül válasszatok :D

Én a hátsót szeretem és azom is van


2010. jún. 13. 14:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"A sportkocsik se véletlenül hátsó (vagy 4) kerekesek.. "

Hát tényleg nem véletlenül. Hanem azért mert hátsókerekessel jobban lehet gyorsulni a súlypont áthelyeződés miatt. És ebben ki is merül minden előnyük.

2010. jún. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
első kerekest jobban szeretem , sokkal kisebb az esélye h télen keresztbe álljon az útón a kocsi , száguldozni meg kigyorsítani meg nem szeretek szóval bőven jó az első kerekes nekem.
2010. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem első kerekes van, és ezt jobban szeretem, hátsó kerék hajtásút még nem vezettem.
2010. jún. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"A sportkocsik se véletlenül hátsó (vagy 4) kerekesek.."

Ha már a sportkocsit emlegeted.. És a súlyelosztás miatt középen van a motorjuk /vagy hátulra teszik a váltót, mint van rá példa, remélem nagy szakértelmeddel meg tudod mondani melyiken/, és az általad emlegetett jó téligumival /merthogy tegyük azt az elsőkerekesre is/ bizony az elsőkerékhajtású simán otthagy téged..

Ez nem meggyőződés, ez fizikai lehetőségek kérdése.

Persze, ha Te broadszájdolni akarsz /ami fantasztikus érzés/, arra valóban nem jó a fronthajtású, de nem ez volt a kérdés!!

2010. jún. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Elsőkerekest nem is szeretek vezetni, nem ugyanaz az érzés
2010. jún. 13. 19:34
 16/18 anonim ***** válasza:

Az, hogy Te mit szeretsz vezetni, az a Te véleményed, aki meg azt válaszolta, amit, az az Ő véleménye.

Miért nem veszed tudomásul a véleményét, miért akarod megváltoztatni, uram bocsáss lecikizni? Válaszolt a kérdésedre, elmondta a véleményét!

2010. jún. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ne végül is mindegy de a hátsókerék meghajtásban több előnyt látok,csak azt írom amit tapasztaltam is,nem biztos,hogy helytálók a tapasztalataim de nekem így jöttek le az eseményekből.

A hátsókerék meghajtásnak csak akkor van előnye ha van hátul súly ha nincs akkor csak kaparász,Mikor idulsz akkor az autó eleje emelkedik meg egy picit ezáltal hátra tolva a súlyt így nagyobb tapadást biztosít.

Emelkedőn hátratolódik a súly és ez miatt megint csak a hátsó kerék dolgozik jobban.

Ha télen megfékezek jeges úton hirtelen az autó elkezd ugye balancolni ha hátsómeghúzásnál lekapom a lábam a fékről az autó egyenesbe áll mert a hátulja fékez(motorfék) az eleje pedig csak gurul emiatt egyenesbe kénszerül fordított esetben elsőkeréknél az eleje fékez a hátulja pedig szabadon megelőzi az autó elejét vagyis megpördülsz marha könnyen.

Hátsó meghajtásnál jobb kanyarodni szerintem mert ha első meghajátnál gázt adsz a kanyarban akkor az autó hátulja csak egy kolonc de ha a hátsó kerék tol akkor az szerintem ad egy stabilitást az autónak ami egyszerúen hogy kinyom a kanyarból s már azelőtt gyorsíthatsz nyugodtan,hogy kezdenél egyenesbe érni nem kell félned hogy kipördül az autó hátulja persze csak ha van ott elég súly ami lezsorítja az útra.

Szóval szerintem a hátsó kerék jobb.

2010. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hátsót! Far vagy közép (boxer)motorral.
2011. febr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!