Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik annyira rá vannak állva...

Akik annyira rá vannak állva a "megbízhatóságra", azoknak általában nincs pénzük szervizre?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom ezen az oldalon,hogy az autó csak enni kérjen, törődést ne merészeljen kérni.



Nyilván nem jó az,hogyha hetente szervizbe kell vinni az autókat.

Viszont, sokak irreális az elvárása, hogy csak tankolni kelljen azt a járgányt.


Van ez a luddita mentalitás Magyarországon, be is mutatom.

"Minél kevesebb elektronika, annál kevesebb hibalehetőség".Nem baj, ha gagyi, rossz érzetű a műanyag, de legalább nem kopik!

Nem baj, ha kézzel kell az ülést állogatni, legalább nem tud elromlani.

Klíma se legyen, mert akkor az is elromlik.

Biztos vannak, akik magukra ismernek.



Nekem egy dízel Mazda 6-osom van, 2013-as, magas felszereltségű.Kell-e szervizbe vinni?

Bizony kell a kötelezőkön kívül is, viszont az autó a tudásával, kényelmi extráival bőven kompenzálja.



Az autók már jó pár éve olyanok, mintha nem is autók lennének, hanem számítógép és szoftverek guruló halmaza legalábbis, a jobbak.

Elvből sem vennék olyan autót, ahol a "költségcsökkentésen" van a hangsúly, ilyen márkák a Skoda,Toyota,Suzuki,Dacia.


2018. ápr. 22. 17:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az is igaz, amit a #5 írt. Másrészről viszont leírom neked az én igényeimet:

-ha gázt adok, induljon el

-ha fékezek, álljon meg

-ne rohadjon le két falu közt


Hogy kézzel kell tekerni az ablakot és hogy meg kell húzni egy kart és előre dőlni, hogy az ülést előrébb húzzam... hát kívánom saját magamnak, hogy ez legyen életem legnagyobb kellemetlensége a jövőben (utóbbit meg többnyire egyszer kell csak beállítani, nem is értem a problémát). Nekem nem kell az elektromos seggvakaró, nem kell beépített manikűr-pedikűr program, nem kellenek gombnyomásra bikinis japán csajok (na jó, ezért még talán hajlandó is lennék fizetni). Kettő dolog van, amit valóban hiányolok a jelenlegi fapados autómból - ezek a klíma és az automata váltó. Valahogy mondjuk életben tudok maradni nélkülük is... Viszont nem is állok neki pattogni, ha valakinek van ilyenekre igénye. Nem értem meg teljesen ezt a világnézetet, de elfogadom.


Tény és való különben, hogy nem vagyok anyagilag eleresztve. Ettől függetlenül itt nem is csak a pénzről van szó, hanem arról, hogy jóval kényelmetlenebb dolog az autót hurcibálni, szerelőnél hagyni, kétnaponta rákérdezni, hogy lehet-e már vinni, mert kellene (és valójában egy tízperces munka lett volna az egész, ha ismerőshöz viszem), meg ha idegen a szervizes, akkor úgy húz le, ahogy akar.

2018. ápr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
49%
Teljesen igazad van kérdező, ha mindenki ilyen lenne, és nem lennének innovátorok, akkor még mindig a kőkorszakban lennénk, mert minek fejlődni...
2018. ápr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ki mit szeretne...


Nekem 2 kocsim van, mindkettőbben kézzel kell állítani az üléseket, de mindegy mert csak takarításál kell mozgatni. Egyébként sokkal gyorsabb mint az elektromos. Amúgy az egyik elektromos és fűthető bőr volt gyárilag, de jobban preferálom a bőr kagylóüléseket ezért kicseréltem.

Mindkettő klímás, az egyikből kiszedtem a klímát mert sosem használtam. Inkább kinyitom a napfénytetőt és felveszem a napszemüveget.

Nem szeretem a tolatókamerát és a nagyképernyős navit. Mindkettőben utólagos fejegység van erősítővel, mélynyomóval, többre nincs szükségem.

Az egyikben van ESP, de nem szeretem. A másikat leültettem, toronymerevítőt tettem be, nagy kerék és minőségi gumi, nagyon tapad a kanyarokban és jobban irányítható mint az ESP-s. A másikban ha hó, eső vagy taposós menet van, egyből kikapcsolom.


A fölösleges elektronikát nem szeretem. Azt, aminek nem látom az értelmét és fölöslegesen költhetek rá (elektromos csomagtérnyitás, elektromos gázpedál, elektromos ülés, stb). Nem azért nem akarok ezekre költeni mert csóró vagyok, hanem azért mert nincs szükségem ezekre. Másra költök (minőségi felni, gumi, ablaksötétítés, minőségi rugók, import lámpa, ülések, kasztni rendberakása mert 20 éves, stb)


Kinek mi...

2018. ápr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem van pénzem szervízre, de utálok az út mellett tréllere várni. Előző ( újonnan vett ) autóm imádta a trélerezést. 70 ezer kilométerig 2x kuplungcsere. Beázó lámpa. Állandóan kiégő izzók, bel és kültérben. Folyamatos nem megyek tovább lerohadások. Váltókulissza szétesett. Szívtam mint a torkosborz. Kidobtam. Vettem egy új japánt. Eddig kopp. kopp. egy izzó nem égett ki. 70 e km. Európa elveszett. Minden kolléga, ismerős szív az európai modellekkel. Bmw-től keresztül a francia olasz szemetekig a népwágenig. Az autózásban az első fontos dolog az életminőségedben: van vagy nincs? 2. a megbízhatóság. 3. a kényelem.
2018. ápr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A korábbi érvek mellett, nálunk gondot okoz, ha kiesik az egyik autó napokra az életünkből. Az egyikkel a férjem jár dolgozni, a másikkal én oldom meg 4 gyerek, köztük egy harmasiker csecsemő banda logisztikáját. Ha valamelyik autó szervizben van, akkor szívunk. Csak emiatt viszont nem fogunk 3 autót fenntartani. De elárulom neked, hogy nem vagyunk fillérba.szók, az ikrek babakocsija a hordozókkal együtt pl drágább mint a férjem munkás autója.
2018. ápr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!