Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golfot dízelbe, vagy benzinbe?

Csigusz9 kérdése:

Golfot dízelbe, vagy benzinbe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fiatal vagyok, sajátpénzből gyűjtök össze egy golf3-ra. Na és jön a nagy kérdés: Milyen motorral szereltet vegyek??? Mert ahogy írtam, fiatal vagyok, iskola mellett járok el néha dolgozni, ezért nem tudok sok pénzt keresni... Persze sokat számít az is, hogy milyen példányt fogok ki, mennyi baja van. Benzinből 1.4/1.6-ot néztem fogyasztás miatt, dízelből 1.9tdi-t mert már vezettem olyat, és az elég jó élményt nyújtott számomra :D... Köszi, hogy végigolvastad, és ha tudsz nekem segíteni akkor hatalmas pacsi érte

2018. ápr. 11. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Feltételezem iskolába és dolgozni nem több száz km-es autópályás úton jutsz el. Így szerintem elég egyértelmű hogy ilyen falhasználásra melyik az optimálisabb.
2018. ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hármas Golf dízel és benzines változatban is jó választás lehet, ha rendesen karban tartott példányt fogsz ki. Ezek még azok a dízelek, amik nagyon sokat kibírnak, de a szervizelése is drágább, mint az egyszerűbb benzines motoroknak.

Tény, hogy az 1,4-essel nem egy szökkenő szarvas, az 1,6-os jobb lehet, de az fogyasztani is többet fog. Az 1,9 TDI keveset fogyaszt és jól is megy.

Mivel öreg autóról beszélünk, én a helyedben elsősorban az állapotát nézném. Vannak még patika állapotúak, csak ritkák. Szóval ha találsz egy tipikus "nagypapa autóját", amin van műszaki, rendes gumik meg hasonlók, akkor az mindegy, hogy benzines vagy dízel, vedd meg. 3-4 évnél úgysem lesz meg tovább jó esetben, első autónak meg minden jó, ami elvisz A-ból B-be.

2018. ápr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A dízel drágább lesz, de cserébe a taposod se eszik többet 7 liternél. Benzinessel gond nélkül meg lehet etetni 9-10-et is. Elsősorban az állapotot kell nézni.

Ezek öreg autók, kisebb nagyobb bajuk mindig lesz. Végig kell gondolni, hogy a tankoláson kívül fenn tudod-e tartani. Valami apróság miatt szerelőhöz kell vinni, egyből 20-30.000 Ft-ot otthagysz. Na meg KGFB, "súlyadó", stb stb.

2018. ápr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 D. Brasco ***** válasza:

Az a baj a nagypapa golfjaval hogy mar csak a meseben van ilyen de ott is aranyaron mérik az olyat!

Ha talalsz olyat amelyiket még nem változtatott egy vasoxid fészekké az elmúlt huszon-harmic év akkor már csak az a kerdes maradt hogy bevállalsz egy gyanithatoan csilliard km-et futott dizelt a kevesebb fogyasztaert cserebe vagy egy őskövület benzintemető kell ami cserébe nem is megy!

2018. ápr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!