Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen ad ki ilyen hangot az...

Milyen ad ki ilyen hangot az autóm?

Figyelt kérdés
Kezdő sofőr vagyok, kaptam egy kis "tanuló" autót. Citroen XSara 1.6i. Édesapámmal szoktuk szerelni együtt, ő állítja, hogy ért hozzá, de szerintem azért nincs ő a helyzet magaslatán. :D Persze elismerem, tud azért ő szerelni, de nem tudom. Félek, hogy valamit ő nem rakott most jól össze. Csak nem ismeri be. Na mindegy. Kuplungoztuk hétvégén, és hát ezeknél a francia autóknál ilyenkor szét kell bontani rendesen mindent. Most pedig tegnaptól furcsa hangot hallok a motortérből. Valami mintha karcolna vagy csörögne. Először azt hittem a kipufogótól jön, de nem. Mikor fém a fémhez ér. Utána olvasgattam, találtam ilyeneket, hogy rossz oktánszámú benzin (amiben lehet is valami, mert elég nevesincs kúton tankoltunk legutóbb), vagy pedig hajtókarcsapágy. De nem tudom, nem ilyen erős érdes hangja van mint amikor rossz a szelephézag, hanem inkább fémes. Nem bírunk rájönni mi okozza. Valakinek bármi ötlet? Előre is köszönöm! :)

2018. ápr. 2. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:

"rossz oktánszámú benzin (amiben lehet is valami, mert elég nevesincs kúton tankoltunk legutóbb)"


Na, akik ennyire értenek az autókhoz, vigyék inkább autószerelőhöz :) és egyáltalán nem biztos, hogy onnan jön a hang, ahonnan hallod.

2018. ápr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 alf ***** válasza:
ha "kuplungoztatok" akkor nem hiszem, hogy az oktánszám miatt lenne...
2018. ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 alf ***** válasza:
folyamatos a hang vagy szaggatott? menet közben vagy motorfordulatra változik?
2018. ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!