Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1987-es Opel Kadett 1.6...

1987-es Opel Kadett 1.6 Dieselnél hogyan lehetne kiküszöbölni ezt a kipufogóproblémát?

Figyelt kérdés

A kipugofó mihndig gyorsításnál ugyanazon a fordulaton iszonyatosan berezonál és csapkodja magát a kasznihoz... mindig csak azon a kicsi fordulaton... Próbáltuk, hogy erősen lerögzítjük... nem volt jó, ugyanúgy rezonált és eltört párszor... Próbáltuk hogy lazára hagyjuk, akkor is rezonált...


Kadett tulajdonosok volt már ilyen problémátok? Hogyan lehetne ezt kiküszöbölni? ( lehetőleg kevesebb pénzből, mert szegényke 2 év múlva megy utolsó útjára, ezért nem szeretnénk rá sokat költeni...)

Egy újabb kipufogórendszer segítene rajta? mennyiért lehetne beszerezni egy bontóból?


2010. jún. 10. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Apám úgy oldotta meg ezt annak idején, hogy hőálló gumi kockákat szorított a kritikus helyekre a kipuff, meg a kasztni közé, ha jól emlékszem.
2010. jún. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem rohad/lyukadt ki a kipufogó?


kipufogórendszert bontóban ne vegyél.. az megy tönkre a leghamarabb

2010. jún. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát nem mai darab a kipufogó sem... a kipufogó cső nem rohadt, a dob viszont igen, és iszonyat nehéz v 20 kg...

Mindig a hajlítások elött tört el még az egyenes részen...


Első válaszoló! Leírmnád, hogy milyen gumit rakott Édesapád, és ami a legfonosabb, hogy hogyan?! Meg, hogy mennyit, és hol lehet szerezni:P Nagyon idegesítő nekem ez a rezgés állandóan...

2010. jún. 10. 22:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Hű, hát majd megkérdezem, de gondolom nem egy nagy szellemi kihívás, ha sikerül beszerezned a gumit, hogy ahol csak tudod, beékeld a cső meg a dobok, illetve a kasztni közé. De majd hétvégén, ha ütközök a faterral megkérdem, hogy milyen ötletei vannak a dologgal kapcsolatban. Vannak jó gondolatai az idősnek, majd megírom mit mondott!
2010. jún. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanilyen Kadettem van, és egyáltalán nem rezonál, semmilyen fordulatnál. Vagyis tutira nem gyári hiba! Amit most készülsz csinálni a kocsiddal, az olyasmi, mintha egy epilepsziás beteget sodronnyal odakötöznél az ágyához. Inkább nézzétek át, hogy mi rezonál? Akaszd le a felfüggesztéseket, de tegyél a kupuffogó alá valami puhább dolgot, hogy kb ugy álljon, mint felfüggesztve. Nézd meg, így hogy áll az egész, a felfüggesztésekhez képest? Két helyen kell megnézned. A végén a dobnál, és középtájon. Lehet, hogy valamelyik gimu van leszakadva. Vagy lelazult a motorblokkon a tartóelem. Szemmel látható lesz a hiba, és filléres a javítás. Nagyon szeretem ezt a kocsit. Megéri, hogy megcsináld.
2010. jún. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kösznöm, első váalszoló!


Utolsó válaszoló, hidd el végignéztük, kicseréltük az összestartóelemet, gumit... semmi nem használt... a közepén rezonál az biztos... az elejéna felfüggesztés teljesen jó, a végén az a gumi pedig fél éves... és nem használt a gumi kecserélése...

Megpróbálkozunk ezzela gumis megoldással, és aha nem sikerül, megpróbálom középtájt is felfogatni valahogy... csak akkor megint az lesz, hogy túl merev, és eltörik:S

2010. jún. 10. 23:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt mondod megnéztétek az elején, meg a végén is. Középen nem néztétek? Mert ott is van toldás, és gyári felfüggesztés. Nem éppen az hiányzik?
2010. jún. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Motor és váltótartó bakokat is megnéztétek? Az elöregett, szakadt bakok miatt is tudja rángatni a kipufogórendszert rendesen.
2010. jún. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Bocs, este volt, nem emlékeztem... igen van középen is tart, és rendben van az is...

A bakok is rendben vannak szerintem, de most majd megnézem azokat is... bár fél éve lettek motortartó bakok cserélve, mert rángatott a kocsi... azóta nem, de a kipufogórángatás megmaradt.

2010. jún. 11. 15:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!