Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítványomat érvényesíteném...

Jogosítványomat érvényesíteném, amelyből 3 éve nem érvényesítettem orvosilag a C és E kategóriát, de most szükségem lenne ezekre a kategóriákra! Visszaállíthatók ezek a kategóriák? Orvosilag semmi gondom nincs, csak akkor nem volt rá szükségem!

Figyelt kérdés

2018. márc. 2. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Megcsináltatod és kész, semmi akadálya nincs.
2018. márc. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 8 éve adtam vissza a buszt,mondván nem kell.Most meggondoltam magam,és azt mondta az okmányiroda,mivel változtak a szabályok,tegyek új vizsgát 100 db ezresért meg újra a páv 1.
2018. márc. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Több alkalommal is volt rá példa, hogy kiderült, az okmányirodában is vannak olyan ügyintézők, akiknek fogalmuk sincs a pontos jogszabályokról, tehát az, hogy egy ügyintéző mondott valamit, az bem bizos, hogy úgy is van.

Tudtommal megszerzett jogosítvány kategória nem évül el, elveszíteni csak fegyelmi okokból (pl ittas vezetés) lehetséges, akkor valóban újra le kell vizsgázni, vagy egészségügyi indokkal bevonhatják, viszont ha ismét vezetésre alkalmasnak nyilvántartják az illetőt, vissza kaphatja a kategóriát, nem kell újra vizsgázni.

Ami az elmúlt években változott, és gyanitom az okmányirodában is inkább erre gondoltak, az a jogositvány mellé szükséges követelmény a buszozás esetében.

A PÁV1 5 évre érvényes, de a buszhoz nem elég a PÁV2, ami korlátlan ideig érvényes?

Vállalkozoként dolgozva kell GKI vizsga, meg ki tudja még mit kérhetnek, de 100ezer a D kategóriához kevés, szerintem nem is a jogositványra gondolt, a kategóriát vissza adják, csak az még kevés ahhoz, hogy buszt vezethessen az illető.

2018. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is úgy tudom,hogy a megszerzett jogosítvány kategória nem évül el. De a háziorvosom azt mondta,hogy volt már ilyen esete és az okmányiroda felülbírálta és nem fogadta el az 1-esből, a 2 kategóriába való átsorolást ! Bár ő kiadja(ta)az alkalmassági igazolást !

Kíváncsi leszek rá hogy fog lezajlani ! :)

2018. márc. 2. 14:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!