Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a küllönbség a 2 ütemű és...

Mi a küllönbség a 2 ütemű és a 4 motor közt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 8. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

két ütemű: [link]

négy ütemű: [link]


[link]

2010. jún. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
a kis lökettérfogatú motorok közül a 2üteműek erősebbek, de magas fordulaton húznak. nincs olyan jó hangjuk, és nem bírnak annyit, többet kell velük törődni. a 4ütem alulról húz, nagyobb a nyomatéka, többet kibír, nem kíván annyi törődést. ha a működése érdekel, akkor a 4 ütem: szívás, sűrítés, robbanás, kipufpogás. annyit jelent, hogy a dugattyú 2 robbbanása között a 4ütemű esetében több idő telik el, mindig 2x kell neki felérni, hogy robbanjon/löketet kapjon. tehát a 4ütem mondhatni "lassabb motor" ezért többet is bír. a 2ütem: 2 robbanás között kevesebb idő telik el. ez ahányszor felér a henger tetejébe, annyiszor robban/ kap löketet, tehát "gyorsabb motor". itt ugyanúgy megvan a 4 ütem (szívás, sűrítés, robbanás, kipufogás), csak ez 2 ütemben letudja. mivel egyszerre Szív-sűrít, és egyszerre robban-kipufog. ezért 2ütem, és ezért van az, hogy ahányszor a felső holtpontba ér a dugattyú, annyiszor kap robbanást. a 4ütem nem. az első lemenetnél szív, második, mikor megy fel, akkor sűrít, fent robban, az lelöki, és mikor megy fel, akkor kipufog. és ez ismétlődik, tehát minden második felmenetelkor robban. a 2ütemű nemcsak minden másiknál, hanem mindegyiknél. a 2üteműt meg így kicsit nehezebb elmagyarázni, de nézz meg egy animációt és megérted :) remélem, azért valamit segítettem :)
2010. jún. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Animáció:

2 ütem: [link]

4 ütem: [link]

2010. jún. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!