Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3 16V vagy 8V?...

Suzuki Swift 1.3 16V vagy 8V? 3 vagy 5 ajtós?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nézegetem a swifteket mint kezdőkocsinak...

Nincs rá sok pénzem szeretném olcsóba megoldani, de ahogy láttam ami normálisabb az 500 felett kezdődik :S

Olyanokra gonodlok, hogy légzsák,elektromos ablak,tükör.

És ezek között is van, 8 szelepes meg 16 szelepes. Melyik a megbízhatóbb? Illetve olcsóbb, és mennyit fogyasztanak ezek? Milyen díjakat kell fizetni ez a kocsi után?

Szervo ezekbe van?Klíma esetleg vagy az csak bizonyos típusokba csak(gondolok GLS, GLX stb) Akinek van swiftje megosztaná a tapasztalatokat, hogy mikre kell figyleni esetleg írhat privit és elküldeném neki ,hogy miket néztem.

Köszi! :)


2010. jún. 7. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:

a 8 szelepes alacsony fordulaton jobb nyomatékkal rendelkezik, ellentétben a 16 szelepes inkább magasabb fordulatszámon érzi jól magát. A 16 szelepes kevesebbet fogyaszt.

Egyáltalán nem elavult a 8 szelepes technika. Más teljesítmény és forgatónyomaték karakterisztika jellemzi, mint a 16 szelepest, mert alacsonyabb fordulatról is könnyebben elgyorsul, csak kicsit kevésbé intenzíven, viszont kevesebbet kell a sebváltót működtetni.


Nekem egy 16 szelepes Opel Corsa-m (2009) van, és szerintem tökéletesen jó, és nem is fogyaszt sokat. Én a 16v venném.


De szerintem ide is linkelheted őket.

2010. jún. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

16V korszerűbb, pörgősebb, egy picivel kevesebbet fogyaszt és ugyanolyan megbízható (de mint minden, ez is hazavágható) blokk.

Érdemesebb extrás kivitelt választani, mert az extrák megbízhatóak, másfelől feláruk minimális.

Keményen kell alkudni, ugyanis a kínálat hatalmas..

2010. jún. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi akkor végülis nézhetem a 16 szelepest nem járok ezzel sem rosszul. :)

A 16 szelepes a 86 ló, ugye?

Linkelném én ide, de annyit találtam mint a nyű, tényleg hatalmas a kínálat viszont 10-ből 1 amire azt mondom, hogy ebbe beleülnék. Mindjárt összeszedem a linkeket.

2010. jún. 8. 14:49
 4/4 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Volt egy k*rva jó ami GLS VI 85 volt de az már nincs fent. Pedig az eszméletlenül tetszett.

2010. jún. 8. 15:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!