Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csepel 125 motorfelújítás....

Csepel 125 motorfelújítás. Nem engedi, hogy normális kérdést tegyek fel?

Figyelt kérdés

Nagyapám sajnos 21 éve meghalt, a csepeljét pedig elötte való nap betólta a garázsba és körülbelül azóta ott áll. ( 1-2x anyukám testvére ment vele 1-2 kört de az elenyésző... ) Minimum 10-15 éve nem volt beindítva.

Lassacskán végetérnek a tanulmányaim 2-3 éven belül szeretnék munkába állni, és már régóta tervezgetem, hogy rendberakom a motort.... sajnos ez diákmunkából nem jön össze annyi...

Valaki tudna esetleg beszámolót adni, ha már csinált iklyet? Honnan tudnék alkatrészeket szeretni... KB mennyibe kerülne, hogy normális állapotba hozzam ( nem múzeális értékűre...)

És hol kezdjek neki?

Amit tudni kell, a láncot fogaskereket tuti cseréni kell, de még lehet forgatni vele a ereket... sebességbe be lehet tenni, berúgókarral meg lehet forgatni ...


2010. jún. 7. 22:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Próbáld, ha lehet, veterán szintre megcsinálni. Anyagilag (biztosítás, súlyadó) jobban jársz. Bár költségesebb idáig eljutni.

Alkatrész: Létezik ilyen, hogy veterán alkatrész börze. Veterán jármű kiállításokon vannak olyanok akik saját kezükkel készítették el, újították fel a járműveiket. Keresd meg őket. Próbálj ilyen helyekre eljutni. Keresgélj aukciós portálokon alkatrészek, vagy komplett motorok után.

2010. jún. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Höhö :) Köszönöm a választ, bár ezeket tudom, és ezt szerettem volna kérdezni, hogy ilyen börzék merrefelé léteznek, vagy itt interneten vannak-e olyanok, akik felújítottak már ilyen motort, vagy csak tudnak hozzá alkatrész szerezni :)

De azért köszönöm szépen, hogy intelligensen válaszoltál!

2010. jún. 8. 22:03
 3/13 anonim ***** válasza:

11:42 vagyok


Nézz szét itt:

[link]

2010. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Minden megyében található 1-5 ember aki foglalkozik veterán motorokhoz használt alkatrész értékesítéssel.


Leginkább 1 becsületesebbet (aki nincs elszállva árakkal) kellene megtalálnia és vele felvenni a kapcsolatot, ugyanis a sok börzére járás egy-egy ritkább alkatrész után nagyon megdrágítja a szerelést.


Ugye a hagyatéki leltárban szerepel? Forgalmi megvan?


A másik: Csepel 125 elég tág fogalom, van értékesebb és kevésbé értékes évjárat. D-Csepelből pedig annyi mint a nyű...


Alkatrész katalógust, kezelési útmutatót több típushoz talál itt: http:www.motorszaki.hu

2010. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A forgalmiról nem sokat tudok... Mivel nagyanyám még él, csak már nagyon öreg szegény... és nem engedi, hogy kitóljam akár a garázsból is... ( sajnos már nagyon szenilis)


Viszont utánanéztem, és ez a Danuvia 125-ös modellje ( a piros egybeüléses 2 szeméyles).

Nem értek ezekhez a veterán motorokhoz... megzavart, hogy csepel felirat van a blokkján :)

2010. jún. 11. 16:03
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha megvan a forgalmi engedély, jelen pillanatba látatlanul talán érne 5000.- - 10.000.- ot.


Amennyiben rendbe lenne téve, + forgalmi meglenne, + lenne rá műszaki engedély is! Hát nem tudom...


Érvényes műszakival 45.000.- már nagyon jó állapotút lehet kapni:-(

Ráadásul teljesítményben is ott van csupán mint egy izmosabb Simson. Nem tud sokkal többet...


Ha mindenképpen szeretné megcsinálni be kell szereznie egy <strong>Danuvia 125 motorkerékpár alkatrész katalógust</strong>

2010. jún. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nekem nem arra kéne, hogy ide-oda jéárkáljak vele midnen nap... :) Arra ott a gyári állapotó simson s51-em, és most nyáron fogok venni egy gilera runner 180 fxr-t, amíg meg nem lesz a korlátlan jogsim, azután meg majd lesz ami lesz...

Szeretném ezt a motort megcsinálni, néjha-néha menni vele 1-2 kört a szép napos időkben nosztalgiázni egy kicsit, milyen lehetett 40 évvel ezelött... Vagy esetleg találkozókra eljárni vele.

2010. jún. 12. 16:04
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát, ha Önt nem tudom lebeszélni a Danuvia felújításról legalább vegye fontolóra a következőket mielőtt neki kezd.


A forgalomba helyezéshez szükséges a szürke forgalmi.

A nagyi eltávozása után felkell íratni a hagyatéki listára.

váz- motorszám, rendszám stb.


Egyéb tennivalókat már írtam korábbi hozzászólásomban.

2010. jún. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Átnézem mindent, de szerintem, csak 1-2 év múlva... amíg nincs önálló keresetem nem vágok bele... addig nem szedem szét...

És remélem még a nagyi is fog botorkálni jópárévig :)

2010. jún. 13. 16:03
 10/13 anonim ***** válasza:
Szervusz! Elég régi kérdés - hogy áll a motorkerékpár?
2013. jan. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!