Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csak a motorkerékpár...

Miért csak a motorkerékpár bal oldala felől ülnek fel a motorosok a járműre?

Figyelt kérdés
Tudom, nem életbevágóan fontos kérdés ez, de engem érdekelne valami racionális magyarázat. Egy kocsiban nyilván a vezető ülésbe ül a sofőr, de egy motoron minden középen van, így akár jobb oldalról is fel lehetne ülni rá, mégsem teszi senki.

2018. febr. 8. 11:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ha balra kanyarodok akkor bal kézzel, ha jobbra akkor jobb kézzel jelzem. Én átszereltem biciklin, hogy jobb kézzel legyen az első fék és bal kézzel a hátsó, mert motoron is jobb kéz az első fék. Biciklire mind a két oldalról fel szoktam szállni, jobb oldalról úgy, hogy a jobb lábam a pedálra teszem, ellököm magam mint rollerrel és átdobom a bal lábam. Nekem középsztender is van a motoron, ilyenkor teljesen egyenesen áll a motor és szoktam olyat hogy jobbról szállok fel. Igazából azért is jó, hogy a bal oldalon vannak a cuccok motoron, mert ha menetirány szerint a jobb oldalon teszed le a motort a járdán, azt többnyire fal mellé rakod, hogy ne zavarjon senkit, és ilyenkor a motor bal oldala szabad és mindenhez hozzáférsz.
2018. febr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én bal kezes vagyok, mégis balról szállok fel. Feltudok jobbról is, de balról kényelmesebb. Tolni pedig nagyon szerencsétlenül tudom csak jobbról. Hogy mi az oka, azt nem tudom. Szerintem megszokás kérdése. A családban mindenki jobb kezes, ezért amikor még biciklizni tanultam, mindig jobb kezesek tanítgattak.
2018. febr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Van egy mondás hogy nőnek, lónak, motornak, biciklinek mindig a baloldalán megy (tolja, felszáll stb.) a férfi.
2018. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Alex Fly ***** válasza:
Hagyomány. Annak idején a lóra is mindig balról szálltak fel -ennek egész egyszerű oka van: nem akadt el az oldalukon lógó kard. És később a kétkerekű járművek esetén is így tettek. Aztán már a hagyomány miatt ez lett a megszokott...
2018. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
13., 14. Azta, ezt nem tudtam, de logikus. Nagy zöldet kaptatok ti is.
2018. febr. 8. 21:28
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Na ez egy nagyon érdekes kérdés. Van több balkezes haverom is, régen direkt próbáltuk még biciklikkel, hogy ők fel tudnak e szállni a bicikli jobb oldaláról? És mindig nagyon bénáztak. Erre valami anatómiai magyarázat lehet, vagy nem tudom, hogy minden egyes ember a motor vagy a bicikli bal oldaláról száll fel. Ezek után persze természetes, hogy a kitámasztó, meg minden ennek megfelelően van kialakítva.
2018. febr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ha a hagyományt, kardot, kitámasztót most figyelmen kívül hagyjuk, akkor is érdekes dolog ez. Hiszen egyrészt azok is balról szállnak fel egy biciklire, akik nem ismerik a hagyományt, soha nem motoroztak, ráadásul balkezesek. Másrészt pedig az ember szimmetrikus, így elméletileg jobbról is ugyanolyan kényelmesnek kellene lennie a felszállásnak, mint balról mondjuk egy kitámasztó nélküli biciklire.
2018. febr. 8. 22:23
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

1 A kitámasztó miatt balra dől. Jobbról bénán lehet felmászni.

2 Ha egy oldalon van kipufogó akkor az a jobb oldalon szokott lenni. Meleg, égethet.

2018. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
13-as ez azért így nem igaz...
2018. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!