Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csak a motorkerékpár...

Miért csak a motorkerékpár bal oldala felől ülnek fel a motorosok a járműre?

Figyelt kérdés
Tudom, nem életbevágóan fontos kérdés ez, de engem érdekelne valami racionális magyarázat. Egy kocsiban nyilván a vezető ülésbe ül a sofőr, de egy motoron minden középen van, így akár jobb oldalról is fel lehetne ülni rá, mégsem teszi senki.

2018. febr. 8. 11:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Jobbról vagy balról tolod a biciklit? Illetve akiket látsz az utcán?
2018. febr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, jogos, én is balról tolom a biciklit, és onnan is szállok fel, csak azt nem tudom miért. Amúgy direkt próbáltam jobbról felszállni, és gond nélkül ment. Ennek ellenére inkább balról szállok fel. Kérdés, hogy miért.
2018. febr. 8. 11:32
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek jelentős rėsze jobb kezes. Vannak mozdulatok amik "kėzreállóbbak" egy irányból. Pl a motort kėnyelmesebb megtartani ha az erősebb kėz van kinyújtva pl. A balkezeseknėl fordítva, de persze szokható a frodított felállás is.
2018. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mert a kitámasztó miatt arrafelé dől a motor. :)
2018. febr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Mindenki zöld mancsot kapott, jó dolgokat mondtatok, de hadd vitatkozzak kicsit. Sok kerékpáron nincs kitámasztó (az enyémen se), és ott nem számít, hogy a jobb kezünk erősebb. Ráadásul a balkezesek is balról szállnak a kerékpárra és a motorra is.
2018. febr. 8. 11:52
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a biciklit azért toljuk balról, mert a lánc és a lánckerekek a jobb oldalon vannak és nem kockáztatjuk meg, hogy olajosak legyünk. Ettől függetlenül én nem igazán figyelem biciklinél, hogy melyik oldalt tolom, ha ajtót kell nyitni akkor ballal, mert a jobb kezem ügyesebb a kulccsal. Motorozom is, ott meg muszáj vagy bal oldalt lenni, mert ott a kitámasztó és az ülés zárja is bal oldalt szokott lenni.
2018. febr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is a jobbról lévő biciklilánc miatt gondolom, hogy átgyűrűzött motorra is a szokás.
2018. febr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Remek válaszok, köszönöm. Mindenkinek emeltem a pontjait egy-egy zöld manccsal.
2018. febr. 8. 12:45
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én képtelen lennék jobbról felülni a biciklire, és szerintem elég sokan vannak így. Biztosan tanulható, ha kényszerhelyzetben vagy, de számomra tényleg ez a természetes, ahogy a kormány tartása viszont bal kézzel "esik jól", akár biciklin, akár kocsiban, és jobb kézzel váltok, matatok a gombokkal. Biciklin sokkal könnyebb jobbal irányt jelezni, mint ballal, úgy egy kicsit bizonytalannak érzem magam. Valószínűleg van benne oldaldominancia és megszokás, begyakorlás is.
2018. febr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
A kitámasztó miatt. Lehet, hogy kerékpárokon nincs mindig, de egy 200-250 kilós motort nem vicces ám megfogni, ha elkezd dőlni. Tehát, amíg nem ülsz föl, addig a kitámasztó tartja, ami MINDEN motorkerékpáron megtalálható. Ha fölültél, onnantól persze már tudod tartani mindkét irányba a lábaddal. De amíg ez nem történik meg, addig téged és a motorodat is védi a kitámasztó.
2018. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!