Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell ellenőrizni és...

Hogyan kell ellenőrizni és után tölteni a hidraulika folyadékot?

Figyelt kérdés

járó motornál kell nézni ?

A legmagasabb szinten vagy a legalacsonyabb szintre kell állítani ?

Az utántöltésnél csak simán beleöntjük és kész?


2010. jún. 7. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Mibe akarod belelöttyinteni ?
2010. jún. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Járó motort említesz, az akkor a motor olaj.

Azt "hideg" állapotban kell mérni. Ha minimumot eléri akkor töltesz rá. Annyit, hogy a max jelzésig érjen.


Esetleg valami hidraulikus meghajtású erőgép?

2010. jún. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazából én arra gondolok , hogy a jármű magasságát lehet állítani a kocsinkon. És ha emelkedőn megyek fel akkor jelezi kezd hogy kevés a folyadék.

Vagyis gondolom az érzékelőre nem jut. Míg egyenesen és partnak lefele nincs gond.

2010. jún. 8. 14:26
 4/6 anonim ***** válasza:

11:49 vagyok

Kevés az olajad. Vizszinte állapot, alap magasság, álló és hideg motor. Ez utóbbit értsd: legyen ideje visszafolyni a karterbe az olajnak. Nívópálca kihúz, letöröl, visszahelyez, kivesz "leolvas". A pálca jelzésének megfelelően utánatölteni. Szerintem töltsd a maximumra mégha jelenleg nincs is a minimumon.

2010. jún. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem a motorolajra gondolok hanem arra ami a kocsi magasságát emeli.
2010. jún. 9. 10:51
 6/6 anonim ***** válasza:

10:06 vagyok

Így már más a helyzet. Az előző hozzászólásom tárgytalan. Bocsi!

A hidraulika alaphelyzetben van, le van engedve a karosszéria alap magasságba. Ekkor a legtöbb az olaj a hidraulika tartályban. Ilyenkor nézd meg a szintet és ha kell tölts utána.

Ha menetközben mutat keveset akkor szerintem nincs probléma mivel a hiraulika folyadék a munkahengerekben van, nem tud visszafolyni mivel a karosszériát folyamatosan egy bizonyos magasságban tartja. Így előfordulhat, hogy emelkedőn minimumot jelez.

2010. jún. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!