Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Generátor meghibásodás?

Generátor meghibásodás?

Figyelt kérdés

Csak elméleti alapon érdekel, hogy abban az esetben, ha a generátor meghibásodik, tudja-e az autó csak az akkumulátorból fenntartani a gyújtást illetve a többi fontos fogyasztót. Nekem ami elsőre eszembe jutott az az, hogy a gyújtógyertya számára a magas feszültséget nem lehetne előállítani, mert nem lenne váltóáram. Vagy esetleg egy olyan áram-körrel mint ami egy szünetmentes-tápegységben van.

Ütközne még más problémába, vagy elméletben üzemképes lenne?

A válaszokat előre is köszönöm.



2018. febr. 2. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, egy darabig, amíg le nem merül az akkumulátor. Negyed óra kb., főleg, ha megy a lámpa is.
2018. febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Cseréld ki, hosszútávú befektetés :D
2018. febr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaazokat.

#2 Tényleg csak elméleti kérdés volt, motorral járok. :D

2018. febr. 2. 10:33
 4/7 anonim ***** válasza:
A generátor nem váltóáramot termel. Az aksi kapacitásától és az autó elektromos cuccainak áramfelvételétől függően az aksi lemerüléséig menni fog az autó. Érdemes ilyenkor spórolni, amivel lehet.
2018. febr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én meg elméletben már ki is cseréltem :D
2018. febr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Váltóáram?! Tudtommal szinte mindegyik autógenerátoron van egyenirányító diódahíd.

Amúgy egy darabig elmegy, amíg le nem merül, ahogy írták. Nekem dízelem van, de volt már alkalmam élesben kipróbálni a dolgot. Autópályán elment a töltésem. Ráadásul este volt. A világítást nem kapcsoltam ki, de minden mást igen: vntilláció, fűtés, rádió, stb.

Így bőven hazaértem 40km-ről. Otthon aztán töltőre raktam az akkut, másnap még 10km-t mentem a szervizig.

Egy benzines talán kevesebbet megy el akkuról. Egyrészt általában kisebb kapacitású akku van bennük, másrészt a gyújtás is vesz fel áramot gazdagon.

2018. febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megy az, csak éppen nem olyan jól. Az átlag villamos berendezésnek nagyon nem mindegy, hogy (12 V mínusz terhelés okozta feszültségesés)-ről jár, vagy 14,4 V-ról. A régi fényszóróizzóknál kinézhette az ember a szemét. Szikra sincs annyira kövér, bár, ha félvakon megy az ember, akkor nyilván nem igényli a maximális teljesítményt.
2018. febr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!