Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek első autónak?

Milyen autót vegyek első autónak?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok, és egy éven belül szeretnék autót vásárolni. Tudni kell hogy a tanulmányaimat Németországban fogom folytatni, egy zeneművészeti főiskolán. A pénzkeresési lehetőségekre úgy néz ki hogy jó esélyem van.

Kb. 1.000.000Ft- ot szánnék az első autóra. A célom az hogy nagy legyen a csomagtér, nem túl drága, de megbízható legyen.

Amiket eddig néztem, a 2001-es VW Passat, és az Audi a4 1.9 TDI.

A két autóban átlagban 220.000km-van.

Ha vennék autót, nyilván azzal járnék haza, ez is egy fő szempont.


Köszönöm válaszaitokat előre is!



2018. jan. 24. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Sokat nem tudok autó témában hozzászólni de hosszabb távra megéri dízelt venni.

Nekünk is A4 kombi van, motorral sose volt gond, lassan 300ezer lesz benne, futómű tavaly volt először felújítva, amit lehetett cseréltünk. Kasztni nálunk nem hajlandó rozsdásodásra, hátsó ülésen is kényelmesen el lehet férni, azokat lehajtva hatalmas lesz a raktér.

Fogyasztás olyan hosszabb úton 4,2, városban 4,6-5,4körül mozog. Klímával se nagyon ugrik meg a fogyasztás 5-6 liter körül van olyankor. Szerintem nagyon megbízható autó.

2018. jan. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Mindenképpen benzinest javasolnék még akkor is, ha sokat mész az autóval. Németországból éveken belül ki fogják tiltani a dízeleket, ott gyakorlatilag már tavaly lehetetlen volt használt dízelt autót eladni. Egy ott élő autókereskedő barátom sokat mesélt erről. Azon kívül ha 1 milliót van autóra, nem mindegy a fenntartási költség. Ha egy dízel motornak baja van, az mindig költségesebb dolog, mint a benzineseknél.

Olyan márkát keresnék, aminek normális szívó benzines motorjai vannak. Én a japánokat helyezném előtérbe: Toyota, Honda vonalon kezdenék gondolkodni. De bármi olyan jó lehet, aminek ismered az előéletét, nem volt totálkárosra törve, nem rohad.

Egyébként egy 2001-es dízel Passatban, A4-ben inkább 400-500 ezer km van reálisan, szóval nagyon figyelj oda, hogy igaz-e, amit mondanak. Ha megnézed a használt autós hirdetéseket, 3-4 éveseket is nagyon sokat hirdetnek ilyen futásteljesítménnyel. 30-40-50 ezer km/év simán benne van az ilyeneknél. Számold ki, akkor ez 17 év alatt hány kilométert jelent. Akadhat persze olyan ember, aki megvette a dízel utazóautót, aztán mégse használta, de erre viszonylag kicsi az esély. Főleg, hogy rögtön kettő ilyet is találj.

2018. jan. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tiltják neked az eszedet ki.

Mi lesz az áruszállitással?

2018. jan. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a teherautók mehetnek még. De majd járj utána a dolgoknak, ha érdekel. Meg nézd meg a dízelek eladási statisztikáinak alakulását a nyugati piacon az elmúlt öt év tekintetében. A magyar piacot ne vedd alapul, itt bármi történik a világban, az hozzánk 5-10 év késéssel kezd érkezni.
2018. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem biztos hogy kitiltják, csak iszonyat nagy adót rónak ki rá, úgy tudom hogy az EURO 6- os alatt levő dízelmotorokra. Ugyanis azok nem felelnek meg környezetvédelmi szempontból.

Egyébként köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!

2018. jan. 24. 18:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!